GEMS konumuz olan “Kurbağalar” ile ilgili olarak çalışmalar yaptık. Kurbağaların yaşam döngüsünü öğrendik. Kurbağaların yapışkan dillere sahip olduğunu ve bu sayede avlarını dillerine yapıştırarak beslendiklerini öğrendik
Indir 34.45 Kb.
TitleGEMS konumuz olan “Kurbağalar” ile ilgili olarak çalışmalar yaptık. Kurbağaların yaşam döngüsünü öğrendik. Kurbağaların yapışkan dillere sahip olduğunu ve bu sayede avlarını dillerine yapıştırarak beslendiklerini öğrendik
Date conversion21.12.2012
Size34.45 Kb.
TypeBelgeleme
Sourcehttp://www.istek.org.tr/dosyalar/dokumanlar/45/1862860048Nisan.doc
İSTEK ÖZEL KEMAL ATATÜRK ANAOKULU

2009 – 2010 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI

NİSAN AYI

ETKİNLİKLERİ


NİSAN AYINDA NELER ÖĞRENDIK?

Bu ay Serçeler Sınıfı olarak “Yer ve Zaman Olarak Neredeyiz.” PYP temamızın ana fikri olan “İletişim araçları olmadan hayat zorlaşır.” ile ilgili iletişim araçları olmasaydı ne yapardık, hala eskisi gibi iletişim kuruyor olsaydık neler olurdu? Sorularını yanıtladık.

“Dünya’nın İşleyişi” yeni PYP temamız. Bu temanın ana fikri olan “Ağaç ihtiyaca göre işlenir.” ile ilgili ağaç nasıl büyür ve nelere ihtiyacı vardır konuları hakkında sohbet ettik, kendi sınıf ormanımızı oluşturduk.

Gems konumuz olan “Kurbağalarla” ilgili araştırmalar yaparak sınıfta arkadaşlarımızla bilgilerimizi paylaştık ve kendi kurbağalarımızı yaptık. Bataklığa düşmüş kurbağa draması ile kurbağamızı kurtarma konusunda sorumluluk aldık.


Martılar ve Leylekler Sınıfları olarak ’Dünya Nasıl İşler’ PYP konumuz ile ilgili etkinlikler ve çalışmalar yaptık. Suyun yaşamımızdaki önemi ve su canlılar için neden önemlidir? konuları ile ilgili sınıfta yaptığımız sohbetle ve panodaki su ile ilgili kartları inceleyerek daha iyi öğrenmiş olduk. Suyun önemini gösteren resimlerden oluşan sunumu barkovizyonda izleyerek bu konu hakkında sohbet ettik. Su nasıl geri dönüşür? konusu ile ilgili buharlaşma deneyi yaptık. Suyun üç hali ne demektir? Sorusu öğrencilere sorularak düşünceler dinlenildi. Suyun üç hali deneyini yaptık. Suyun kaldırma kuvvetini gözlemleyebilmek için su dolu bir kabın içine plastik materyaller bıraktık. Suyun kaldırma kuvvetinin olduğunu gözlemledik. Su ile yapılan sporların isimlerini söyleyerek sınıf panosundaki su sporlarına ait resimleri inceledik.

GEMS konumuz olan “Kurbağalar” ile ilgili olarak çalışmalar yaptık. Kurbağaların yaşam döngüsünü öğrendik. Kurbağaların yapışkan dillere sahip olduğunu ve bu sayede avlarını dillerine yapıştırarak beslendiklerini öğrendik.


Anasınıfları olarak Nisan ayında Gems konularından “Yumurtalar” konusunu işledik. Konu kapsamında yumurtanın yapısına, yumurtadan çıkan hayvanlara, yumurtadan yapılan yiyeceklere, yumurta şekline benzeyen nesnelere “ elips” şekline yer verdik. Ayrıca Yumurta şeklini kullanarak sınıflama-gruplama ve sıralama çalışmaları yaptık. Nisan ayının son haftasında yine Gems konularından “Arılar” konusu hakkında “Ne biliyor- Ne öğrenmek istiyoruz” kısımlarına yonelik bilgi paylaşımında bulunduk. Arının yapısı hakkında bilgi sahibi olduk.

Tüm anaokulu olarak, 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı’nı şarkı, şiir ve eğlenceli oyunlarla çoşku içerisinde kutladık.


WHAT DID WE LEARN IN APRIL??


This month the little Sparrows worked on the P.Y.P. unit: “Where are we in time and place?” The central idea of the unit was:”How difficult would life be if we didn’t have the modern means of communication” We talked about what we would do without those means of communication. We answered questions like: “what would happen if we still had to communicate with each other as in the olden days

We started with a new PYP unit: “How does our world work “

The central idea of the unit is: “Wood is processed according to need.” We talked about how a tree grows and what a tree needs to grow. We created a forest in our classroom. In GEMS we explored the life of frogs and we shared what we knew with our friends. We created our own frog and in drama we worked out what we would do if our frog fell in quicksand.


The Seagulls and Storks classes worked on the PYP unit: “How does our world function “We discussed the importance of water in our lives and why water is important for living organisms? We looked at pictures related to water and life without water and we discussed them and decorated a display board in the class to show what we had learned. We watched a slideshow presentation of pictures showing the importance of water. We learned about the cycle of water. We did an experiment to learn how water turns into steam. We learned about the 3 different states of water: liquid, solid (ice), and (invisible) water. We turned water into its 3 different states. To observe the buoyancy of the water in a bowl full of water we put some plastic objects in the water and observed which ones floated and which ones not. We talked about the kind of sports we do in the water, we looked at pictures of the different sports and we placed them on our display board.

In our GEMS unit we learned about frogs. We learn the life cycle of frogs. We learned that frogs have sticky tongue, and they catch their prey by sticking out their tongue.

The Parrots, Canaries and Peace Doves classes had as research theme: EGGS.

We looked at the structure of the egg, which animals came out of eggs, and what kind of food is made with eggs. We looked at objects that had a shape similar to egg-shaped and we called the shape “ellipse”. On the other hand we used classification to sort the eggs in different groups.

The last week of April we are starting the new GEMS unit on the topic of "bees" .We stated what we know and what we want to learn and shared our ideas and information. We had a look at the structure of the bee.

Our kindergarten celebrated the April 23 National Sovereignty and Children's Day with songs, poetry and fun games.


DOĞUM GÜNLERİMİZ – HAPPY BIRTHDAY TO
Nisan Şen

Kaan Kapcak

Bahar Tolungüç

Cemre Tülay Berik

Ahmet Doruk Uludoğan

Öykü yıldırım

Yener Alphan Uludoğan

Berk Güden

Beril güden

Mustafa Alp Bulgulu

Yağmur Türkeli

VELİ KATILIMLARIMIZ


 • Kanaryalar Sınıfından Aleks Ergene’nin annesi Yuliya Hanım, bizlere gizli şifre ve haritaları izleyerek hazineye ulaşmamızı sağlayan ‘Oyuncakçı Amca’ adlı oyunu oynattı.

 • Papağanlar Sınıfından Sarp Sönmez’in annesi Aylin Hanım, bizlere mozaik pasta yaptırdı.

 • Martılar sınıfından Eylül Oğlakçıoğlu’nun babası Orçun Bey bizlere kum boyası tekniği ile çeşitli resimleri boyama etkinliğini yaptırdı.


TÜM VELİLERİMİZE SINIFLARIMIZA KONUK OLUP, BİZLERLE BİRLİKTE VAKİT GEÇİRDİKLERİ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ.

İLKÖĞRETİM 1. SINIF ÖĞRENCİLERİMİZ

ANASINIFLARIMIZA KİTAP OKUMAYA GELDİLER.

ÖĞRENCİLERİMİZİN GELDİKLERİNDE NELER HİSSETİKLERİNİ ÖĞRENMEK İSTER MİSİNİZ?


 • Heyecanlıydım, mutluydum, çok sevinçliydim. ( Ata / 1 – C )

 • Heyecanlı, mutlu hissettim. ( Naz / 1 – C )

 • Güzel bir duyguydu, eğlendim. Merdivenden inerken biraz heyecanlandım.

( Berk / 1 – C )

 • Çok heyecanlı, iyi, komikti. Eğlendim, korktum ve duygulandım. ( İlayda / 1-C )

 • Anaokulu arkadaşlarıma masal okurken kendimi çok mutlu ve güzel hissettim.

( Ceren/ 1-B)

 • Çok iyi hissettim.

( Yiğit/ 1-B)


GEZİ - GÖZLEM İNCELEME • Serçeler Sınıfı olarak pudingler yaparak afiyetle yedik.

 • Anasınıfları olarak sabah kahvaltımızda ballı sütler hazırladık. Nefis ballı sütlerimizi afiyetle içtik.

 • Martılar ve Leylekler Sınıfları olarak börekler yaptık ve afiyetle yedik.

 • Serçeler, Martılar ve Leylekler Sınıfları, Atatürk Arboretum’a giderek ağaç çeşitlerini incelediler. Ağaçların yararları hakkında bilgi edindiler.

 • Masallar Müzikali isimli tiyatro oyununu izledik.

 • Okulumuzun konferans salonunda temizlik ve sağlık konulu tiyatroyu izlerken keyifli vakit geçirdik.

 • “Önüm, Arkam, Sağım, Solum Trafik” adlı tiyatro oyunun izlerken trafik kurallarınıda öğrendik.

 • Çevre Eğitim Projesi adı altında TEMA Vakfından okulumuza konuk davet edilerek ‘Çevre’ konulu sunumu tüm öğrencilere anlattı. Öğrenciler Barkovizyonda çevre ile ilgili çizgi film izlediler.

 • Toprak kirliliği hayatımızı nasıl etkiler? Konulu sunumumuzu okumuzda izleyerek toprağın hayatımızdaki önemini öğrendik.

 • Doğada kaybolan ve kaybolmayan nesnelerle ilgili deney yaptık.

 • Orman yangınlarının doğaya verdiği zararlarla ilgili çalışmalar yaptık.

 • Konferans salonumuzda tüm anaokulu öğrencileri çizgi film izledi.


DUYURU VE HATIRLATMALAR


 •  “Veli Katılımlarımız” devam etmektedir. Arzu eden velilerimiz telefon ile sınıf öğretmeninden randevu alması gerekmektedir

 • . Picasa’ da yer alan fotoğraflar eğitimi yansıtmak amacıyla yayınlanmaktadır.

 • Anasınıflarımızın ilkokul oryantasyon çalışmaları devam etmektedir.

 • Anasınıflarımıza ilköğretim 1. sınıf öğrencilerimiz kitap okumak için gelmeye devam ediyorlar..

 • Öğrencilerimizin okulda çekilen fotoğraflarının yer aldığı anaokulu fotoğraf galerimiz sürekli güncellenmektedir. Bu galeriye, http://picasaweb.google.com.tr/istekkemalataturkanaokul.09.10 linkini tıklayarak girebilirsiniz.

 • Veli-Çocuk Aktivite Takvimini takip etmeniz sınıf içi etkinlikler için önem taşımaktadır.

 • Öğretmen – Veli bireysel görüşmelerimiz devam etmektedir. Randevu tarihleri ile ilgili sınıf öğretmenleri sizlerle iletişime geçecektir.

 • Anaokulu branş öğretmenleri ile görüşmek için okulumuzu arayarak branş öğretmeninin görüşme günü için randevu alabilirsiniz.

 • Anasınıfı öğrencilerimizin ödev sorumluluğu kazanmaları amaçlı, ev ödevi uygulamamız devam etmektedir. Öğrencinin masa başında çalışarak ödevini yapması ve tamamladıktan sonra okula zamanında geri getirmesi gerekmektedir.

 • Öğrencilerin ilaç kullanmaları durumunda ilaçların isim ve soyisim yazılarak imzalı bir dilekçe ile öğretmene teslim edilmesini rica ediyoruz. Aksi takdirde ilaçların verilemeyeceğini hatırlatmak isteriz.

 • Öğrencilerimizin serbest kıyafet günü dışında okul eşofmanları ile okula gelmeleri gerektiğinden bu konuda hassasiyet göstereceğinizi düşünüyor ve teşekkür ediyoruz.

 • Uzun saçlı kız öğrencilerimizin okula gelirken saçlarının toplanmasını, öğrencilerimizi okula, maddi ve manevi değer taşıyan eşya ve takılar ile göndermemenizi rica ediyoruz.

 • Yedek eşyaların isimsiz gönderilmesi durumunda karışıklıklar yaşanmaktadır. Evden gönderdiğiniz tüm eşyalara isim yazılmasını rica ederiz.

 • Yapacağımız faaliyetlerde kullanmak üzere kağıt rulo, boncuk, düğme gibi artık malzemeler gönderebilirsiniz.

02-05-2010 / Pazar günü Portfolyo Sunum Günümüze tüm velilerimizi bekliyoruz.


Add document to your blog or website

Similar:

GEMS konumuz olan “Kurbağalar” ile ilgili olarak çalışmalar yaptık. Kurbağaların yaşam döngüsünü öğrendik. Kurbağaların yapışkan dillere sahip olduğunu ve bu sayede avlarını dillerine yapıştırarak beslendiklerini öğrendik iconFonksiyonların, A kümesindeki bir x elemanını verilen bir kurala göre B kümesindeki bir y elemanına eşlediğini öğrendik. İşlem de buna benzer olarak, fakat AxA

GEMS konumuz olan “Kurbağalar” ile ilgili olarak çalışmalar yaptık. Kurbağaların yaşam döngüsünü öğrendik. Kurbağaların yapışkan dillere sahip olduğunu ve bu sayede avlarını dillerine yapıştırarak beslendiklerini öğrendik iconGonca bir güldün, sevgiyle büyüdün. Sevgiyi saygıyı hoşgörüyü beraber öğrendik beraber başardık. En zor olan okumaya yazmaya hazırsın işte artık okudukça

GEMS konumuz olan “Kurbağalar” ile ilgili olarak çalışmalar yaptık. Kurbağaların yaşam döngüsünü öğrendik. Kurbağaların yapışkan dillere sahip olduğunu ve bu sayede avlarını dillerine yapıştırarak beslendiklerini öğrendik iconMADDENİN DEĞİŞİMİ NELER ÖĞRENDİK?

GEMS konumuz olan “Kurbağalar” ile ilgili olarak çalışmalar yaptık. Kurbağaların yaşam döngüsünü öğrendik. Kurbağaların yapışkan dillere sahip olduğunu ve bu sayede avlarını dillerine yapıştırarak beslendiklerini öğrendik iconJ ackson Brown Jr imzalı “Şu Hayata Neler Öğrendik Neler”İ dostlar methetti

GEMS konumuz olan “Kurbağalar” ile ilgili olarak çalışmalar yaptık. Kurbağaların yaşam döngüsünü öğrendik. Kurbağaların yapışkan dillere sahip olduğunu ve bu sayede avlarını dillerine yapıştırarak beslendiklerini öğrendik iconOkulda bugün öğretmenimiz rehberliğinde sınıf başkanımızı seçtik. Oy pusulaları, karton sandık ve heyecan… Her şeyi bir arada yaşadık. Kazananlar sevindi kaybedenler üzüldüler ama biz çok şeyler öğrendik

GEMS konumuz olan “Kurbağalar” ile ilgili olarak çalışmalar yaptık. Kurbağaların yaşam döngüsünü öğrendik. Kurbağaların yapışkan dillere sahip olduğunu ve bu sayede avlarını dillerine yapıştırarak beslendiklerini öğrendik icon"Kuşlar gibi uçmayı, balıklar gibi yüzmeyi öğrendik, fakat bu arada çok basit bir sanatı unuttuk. İnsan gibi yaşamak "

GEMS konumuz olan “Kurbağalar” ile ilgili olarak çalışmalar yaptık. Kurbağaların yaşam döngüsünü öğrendik. Kurbağaların yapışkan dillere sahip olduğunu ve bu sayede avlarını dillerine yapıştırarak beslendiklerini öğrendik icon6-14 ZORUNLU İLKÖĞRETİM ÇAĞINDA OLAN ÖĞRENCİLERLE İLGİLİ YAPILACAK ÇALIŞMALAR

GEMS konumuz olan “Kurbağalar” ile ilgili olarak çalışmalar yaptık. Kurbağaların yaşam döngüsünü öğrendik. Kurbağaların yapışkan dillere sahip olduğunu ve bu sayede avlarını dillerine yapıştırarak beslendiklerini öğrendik iconGeniş bir imparatorluğa sahip olmaya ne dersin? Peki ya muhteşem bir ordu ve dillere destan bir kahraman olup destanlar

GEMS konumuz olan “Kurbağalar” ile ilgili olarak çalışmalar yaptık. Kurbağaların yaşam döngüsünü öğrendik. Kurbağaların yapışkan dillere sahip olduğunu ve bu sayede avlarını dillerine yapıştırarak beslendiklerini öğrendik iconTürk sözünü ilk defa resmî devlet adı olarak kabul edenler Göktürklerdir. Böylece devleti ifade etmesi bakımından siyasî bir anlamı olan Türk kelimesi bu sayede

GEMS konumuz olan “Kurbağalar” ile ilgili olarak çalışmalar yaptık. Kurbağaların yaşam döngüsünü öğrendik. Kurbağaların yapışkan dillere sahip olduğunu ve bu sayede avlarını dillerine yapıştırarak beslendiklerini öğrendik iconTezin amacı bölge kalkınmasında yükseköğretimin ne gibi etkilere sahip olduğunu ortaya koymaktır. Bu bağlamda geri kalmış bir yöre olan Niğde ilinin gelişme

Sitenizde bu düğmeye yerleştirin:
Belgeleme


The database is protected by copyright ©okulsel.net 2012
mesaj göndermek
Belgeleme
Main page