TÜRKİYE AMATÖR SPOR KULÜPLERİ KONFEDERASYONU HATAY AMATÖR SPOR KULÜPLERİ FEDERASYONU
Indir 42.79 Kb.
TitleTÜRKİYE AMATÖR SPOR KULÜPLERİ KONFEDERASYONU HATAY AMATÖR SPOR KULÜPLERİ FEDERASYONU
Date conversion09.07.2013
Size42.79 Kb.
TypeBelgeleme
Sourcehttp://indirme.hatayaskf.org.tr/1213/statu/statuu17.docTÜRKİYE AMATÖR SPOR KULÜPLERİ KONFEDERASYONU

HATAY

AMATÖR SPOR KULÜPLERİ FEDERASYONU


B A Ş K A N L I Ğ I

Silahlı Kuvvetler Cad. Vert Apt. No: 22 Kat 3/6 P.K. 66 – 31070 ANTAKYA / HATAY

Tel. : (0. 326) 2138726 – 2143392 Fax : 2149567

www.hatayaskf.org.tr E-Mail : HATAY-ASKF@hotmail.com


KURULUŞ : 24 Temmuz 1991 H A T A Y

SİCİL NO : 31 – 09 – 143 15 Ağustos 2012

SAYI : 2012 / 265


KONU : U-17 ligi statü ve fikstürü


..................................................................................................


2012-2013 sezonu Hatay U-17 ligi Takımlarıyla ilgili Futbol İl Tertip Kurulunun 10.08. 2012 tarih ve 1 sayılı kararı aşağıya çıkarılmıştır.

Gereğini bilgilerinize arz ve rica ederim.

Mehmet ÖZTÜRK

Hatay ASKF Başkanı


Hatay Futbol İl Tertip Kurulu Türkiye Futbol Federasyonu Amatör İşler Kurulu Başkanı adına Futbol İl Temsilcisi Mustafa YURTTAGÜL başkanlığında toplanarak gündemindeki konuları görüşüp aşağıdaki şekilde karara bağladı.

1-2012-2013 futbol sezonu U-17 ligi müsabakalarına aşağıda isimleri yazılı toplam yirmi beş takım katılmaya hak kazanmışlardır.

1-Hatay Milli Eğitim Gençlikspor 14-Reyhanlı Belediyespor

2-Hatay Mustafa Kemal Üniversitesispor 15-Nardüzü Belediyespor

3-İskenderun Demirçelikspor 16-Asaş 1972 Spor

4-Ardıçlı Belediyespor 17-Küçük Dalyan Belediyespor

5-Kuruyer Köyüspor 18-Dörtyolspor

6-Kumlu Gençlikspor 19-Sümerspor

7-Karayılan Belediyespor 20-Payas Belediye 1975 Spor

8-Dörtyol Gençler Birliğispor 21-Kırıkhanspor

9-Serinyolspor 22-Çekmece Belediyespor

10-Antakya Gençler Birliğispor 23-Maşukluspor

11-İskenderunspor 1967 24-Sakaryaspor

12-Erzin Belediyespor 25-İskenderun Demirspor

13-Armutluspor


2-İlimizde oynanacak U-17 ligi müsabakalarına çekilen kura çekimi sonucunda; A grubu yedili, B- C- D gruplarlıda altı takımdan olmak üzere dört gruptan oluşmuştur.


A-GRUBU : B-GRUBU :

1-Hatay Milli Eğitim Gençlikspor 1-Hatay Mustafa Kemal Üniversitesispor

2-Serinyolspr 2-Kumlu Gençlikspor

3-Kuruyer Köyüspor 3-Antakya Gençler Birliğispor

4-Armutluspor 4-Reyhanlı Belediyespor

5-Küçük Dalyan Belediyespor 5-Maşukluspor

6-Kırıkhanspor 6-Sümerspor

7-Çekmece Belediyespor

C-GRUBU : D-GRUBU :

1-İskenderun Demirçelikspor 1-Ardıçlı Bld.Spor

2-İskenderunspor 1967 2-Dörtyol Gençler Birliğispor

3-Karayılan Bld.Spor 3-Erzin Bld.Spor

4-Nardüzü Belediyespor 4-Asaş 1972 Spor

5-Sakaryaspor 5-Payas Belediye 1975 Spor

6-Dörtyolspor 6-İskenderun Demirspor


3-Türkiye Şampiyonasına katılacak takımların belirlenmesi;

  1. U-17 kategorisinde oynanacak lig müsabakaları neticesinde dört grubun birincileri kendi aralarında oynayacakları deplasmanlı çift devreli lig usulü neticesinde puan sıralamasında birinci ve ikinci olan toplam iki takım Türkiye şampiyonasına katılacaktır.

%


b)U-17 liglerinde 1996 ve sonra doğanlar oynayacaktır. (Tercihli futbolcu oynatılamaz)

4- U-17 KATEGORİSİNDE

a)Oyuncu sayısı : 11

b)Yedek oyuncu : 7

c)Oyuncu değişikliği sayısı : 5

d)Müsabaka süresi : 2 x 40 dakika

e)Uzatma süresi : 2 x 10 dakika

f)Saha ve kale ölçüsü : Normal

5-Aynı puana sahip takım sayısı üç veya daha fazla ise;

a)Bu takımların birbirleriyle oynadıkları müsabaka sonuçlarına göre yapılan puan cetveli ile kesin sonuç belirlenir. (Puan cetvelinde eşit puanlı iki veya daha fazla takım arasında oynanan müsabaka sonuçlarına tekrar bakılmaz.)

b)Önce bu puan cetvelinde takımlar arasında üstünlüğüne bakılır.

c)Puan cetvelinde puan eşitliği varsa, a-şıkkında belirtilen puan cetvelindeki gol averajına bakılır.

d)Gol averajı da eşit ise daha fazla gol atan takıma bakılır.

e)Bütün bu şartlara rağmen takımların puanları ile attıkları ve yedikleri gol sayıları eşit ise genel puan cetvelindeki averaja bakılır.

f)Genel puan cetvelindeki averajlar eşit ise daha fazla gol atmış olan takım üstün sayılır.

g)Yukarıdaki şartlara rağmen eşitlik devam ediyorsa hükmen yenilgisi olmayan takım üstün sayılır.

h)Bütün bu şartlara rağmen eşitliğin devam etmesi halinde belirtilen esaslara göre ilgili takımlar arasında yapılacak tek maç eleme usulü müsabakaları neticesinde kazanan takım üstün sayılarak nihai sonuç alınır.

TFF gerekli gördüğü hallerde gol averajının uygulanmasına veya belirleyeceği bir başka şekilde uygulanmasına karar verilir.

6-2012–2013 Futbol sezonu U-17 ligi müsabakalarında Futbol Müsabaka Talimatı’nın ilgili maddesine göre Amatör Futbol Ligi müsabakalarında galibiyete (3) üç puan, beraberliğe (1) bir puan, mağlubiyete (0) sıfır puan verilmesine.

7-Müsabakalarda takımların hakemlere verilen 18 kişilik futbolcu isim listesinde bulunan yedek oyunculardan 3 oyuncu (uzatma süresi dâhil) olmak üzere müsabakanın her anında Uluslar Arası oyun kurallarına uygun şekilde değiştirilir.

8-Tertip Komitesince ilan edilen Müsabakaya belirlenen saatte (9) dokuz kişiden az bir kadro ile gelen veya hiç gelmeyen ve bu nedenden dolayı oynanmayan müsabakalarda, FMT’nın 24/(a)maddesine göre işlem yapılır. Bu konuda İl Tertip Komiteleri ve Amatör İşler Kurulu yetkilidir. Bu maddenin diğer bentleri için karar vermeye 22 (i) bendi kapsamı dışında kalan hükmen mağlubiyet kararlarını vermeye (yerel liglerde dahil) Amatör futbol Disiplin Kurulu ( AFDK) yetkilidir. Müsabakaya gelmeyen takımlardan 3-0 hükmen mağlubiyetin yanında üç puan tenzil edilir. Ayrıca, müsabakanın hakem ve personel giderleri toplamı o takımdan en geç beş gün içinde tahsil edilir. Futbol İl Temsilcisi tarafından belirlenen hakem ve personel giderleri ilgili kulübe bildirilir. Bu miktar kulüp tarafından Federasyonun Türkiye Garanti Bankası A.Ş.1.Levent Ticari Şubesi Müdürlüğü (İstanbul) 186–TR62 0006 2000 1860 0006 6297758 no’lu hesaba yatırılarak banka dekontu İl Temsilcisine verilecektir. Hakem ve personel giderinin ödenmemesi halinde Talimatlara aykırı hareket kabul edilerek, ilgili kişi ve kulüpler İl Disiplin Kuruluna sevk edilir.

9-U-17 Ligi 2 x 40 dakika oynatılacaktır (uzatmalara gerek duyulması halinde 2 x 10 dakika oynatılacaktır.) Sonuç alınmaması halinde seri penaltı atışlarıyla kesin sonuç alınacaktır

10-Futbol Müsabaka Talimatı’ nın İtirazlar ve depozito ile ilgili maddelerine uygun olarak yapılacak itirazlar için;

  1. Tertip Komitelerine yapılacak itirazlar;

İllerde oynanan Yerel Amatör Küme lig müsabakaları ile ilgili olarak Tertip Komiteleri nezdinde Talimata uygun olarak yapılacak itirazlar için 5 gün içerisinde Federasyon hesabına 200 TL depozito ücretinin yatırılıp banka dekontunun itiraz dilekçesine eklenmesi zorunludur.

  1. Amatör Futbol Disiplin Kuruluna yapılacak itirazlar;

İllerde oynanan Yerel Amatör lig müsabakaları ile ilgili İl Disiplin Kurulunca verilen kararlara talimatlara uygun olarak, Amatör Futbol Disiplin Kurulu nezdinde yapılacak itirazlar için en geç 7 gün içerisinde Federasyon hesabına 200 TL. depozito ücretinin yatırılarak banka dekontunun itiraz dilekçesine eklenmesi zorunludur.

  1. Amatör İşler Kuruluna yapılacak itirazlar;

Tertip Komitesi kararlarına Amatör İşler Kurulu nezdinde yapılacak itirazlar için 5 gün içerisinde Federasyon hesabına 200 TL. depozito ücretinin yatırılarak banka dekontunun itiraz dilekçesine eklenmesi zorunludur.

  1. Federasyon Yönetim Kuruluna yapılacak itirazlar için;

Amatör İşler Kurulunca verilen kararlara karşı Federasyon Yönetim Kurulu nezdinde yapılacak itirazlar için 5 gün içerisinde Federasyon hesabına 200 TL. depozito yatırılarak banka dekontunun itiraz dilekçesine eklenmesi zorunludur.

Tahkim Kuruluna yapılacak itirazlar;

Gerek Yerel Amatör Küme lig müsabakaları ile ilgili olarak ve gerekse Federasyonca düzenlenerek sonucu Türkiye Birinciliğine varan müsabakalarda Federasyon Yönetim Kurulunca ve Amatör Futbol Disiplin Kurulunca verilen kararlara karşı talimata uygun olarak Tahkim Kurulu nezdinde yapılacak itirazlar için 7 gün içerisinde Federasyon hesabına 200 TL. depozito ücretinin yatırılıp banka dekontunun itiraz dilekçesine eklenmesi zorunludur.

İtiraz sürelerine Cumartesi ve Pazar günleri de dâhildir. 5. ve 7. gün cumartesi, pazar veya resmi tatil gününe denk geldiğinde ilk çalışma günü itiraz edilebilir.

Yukarıda belirtilen itirazlardaki depozito miktarları bir futbolcu için geçerli olup, futbolcu sayısının birden fazla olması durumunda beher futbolcu için ayrı ayrı depozito miktarı yatırılır.

Örnek 1.Tertip Komitesi nezdinde 2 futbolcu için yapılacak itirazlarda yatırılacak depozito miktarı 200 TL.x2=400 TL.dır

Örnek 2.Tertip Komitesi nezdinde 3 futbolcu için yapılacak itirazlarda yatırılacak depozito miktarı 200 TL.x3=600 TL.dır

Kulüpler Amatör lig müsabakalarında Tertip Komitesi, İl Disiplin Kurulu, Amatör İşler Kurulu, Amatör Disiplin Kurulu, Federasyon Yönetim Kurulu ve Tahkim Kurulu nezdinde yapacakları itirazlar için depozito bedellerini Federasyonun Türkiye Garanti Bankası A.Ş.1.Levent Ticari Şubesi Müdürlüğü 186-TR20 0006 2000 1860 0006 297253 no’lu hesabına yatırılarak ne için yatırıldığı ve bedeli açık olarak belirtilmek koşuluyla dekont aslı ilgili yerlere verilecektir.

Kulüpler Tertip Komitesi kararlarına karşı Amatör İşler Kurulu’ na yapacakları itirazları bulundukları Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlükleri veya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu ile Futbol İl Temsilcilikleri kanalıyla yapacaklardır. İtirazla ilgili diğer evrak ve belgeler ile itiraz dosyasının Federasyona ilgili kurumlarca gönderilir.

11-İdari Tedbir Koyma Yetkisi;

Amatör Futbol liglerinde. Müsabaka süresi dışında Futbolcu, Antrenör ve yöneticilerin birbirlerine, Hakemlere ve Görevlilere karşı işledikleri fiili eylem ve diğer olayların meydana gelmesi halinde bu tip disiplin suçu işleyenler hakkında Futbol Disiplin Talimatı’nın ilgili maddesine göre Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü, Amatör işler Kurulu Başkanı ve Üyelerinin, AFDK başkanı ve üyelerinin, Türkiye Futbol Federasyonu Bölge Müdürü, ASKF Başkanı İl Disiplin Kurulu Başkanı ve Futbol il Temsilcilerinin İdari Tedbir koyma yetkisi vardır.

%


12-Oynanacak müsabakalar neticesinde vuku bulacak olayların çözülmesinde sırası ile Hatay Futbol İl Tertip Kurulu, Amatör İşler Kurulu, Amatör Disiplin Kurulu, TFF Yönetim Kurulu ve Tahkim Kurulu yetkilidir. Futbol Disiplin Talimatının 94 maddesi gereğince; Amatör kuruluş futbolcusu yönünden Süper Amatör Lig, 1 ve ikinci Amatör küme büyükler kategorisi ile, U-19, U-17, U-16- U-15, U-14 ve U,13 Lig müsabakaları infaz hesabında ayrı kategori sayılır. Müsabakadan men cezası alan amatör futbolcu cezayı aldığı kategoride infazı tamamlanmadan yaş kategorisinin uygun olduğu diğer müsabakalarda oynayamaz. Ancak, futbolcunun ceza aldığı kategoride resmi müsabakaların sona ermiş olması halinde, müsabakaları devam eden bir üst kategori veya bir alt kategoride kalan cezaların infazı mümkündür. Amatör kuruluş futbolcusu dışında kalan amatör kuruluş yöneticileri hakkındaki müsabakadan men cezası, müsabaka sayısına bakılmaksızın haftada 1 (bir) müsabaka addolunarak infaz edilir.

13-Müsabakalarda futbolcuların lisanslarında tahrifat olması veya kendisine ait olmayan lisansla oynamasının belirlenmesi; Yerel müsabakalarda ve Türkiye Şampiyonalarında müsabaka anında, devre arası ve müsabakanın bitiminde takımlardan birinin, rakip takımın bir veya birkaç futbolcusunun, başkasına ait lisansla oynadığına, lisans tahrifatı, lisansındaki fotoğrafın değiştirilmesi vb. konularında yazılı bir itiraz olduğunda, hakem tarafından, bu kişi veya kişilerin kimlik kontrolü yapılarak fotoğrafı, müsabaka hakemi ile birlikte çekilir. Fotoğraf çektirilemediği takdirde hakkında itiraz edilen futbolcunun lisansındaki fotoğraf ile kimlik bilgilerinin karşılaştırılması yapılır. Hakem bu inceleme sonucu kanaatini raporuna yazar. Kimlik kontrolü yaptırmaktan veya fotoğraf çektirmekten kaçındığı takdirde bu durum hakem tarafından raporunda belirtilir. Sahtecilik eylemine TFF yetkilileri, Amatör İşler Kurulu Üyeleri, ASKF Başkanı ve Futbol İl Temsilcisi bizzat şahit olduğunda raporunu tutar. Futbolcunun lisansının sahte olması veya lisans üzerinde tahrifat yapılması hükmü FMT’nin 24/(c) maddesine göre uygulanacak olup, kulüplerin bu eylemi gerçekleştirdiği kategorideki takıma ligden ihraç edilir. Sahtecilik eyleminin gerçekleştiği müsabakada esame listesinde adı bulunan yönetici, antrenör ve takım kaptanı Disiplin Kuruluna sevk edilir.

14-Oynanacak müsabakalarda Futbol Müsabaka Talimatı, Futbol Disiplin Talimatı, Futbol Oyun Kuralları ve 2012–2013 sezonunda Amatör Futbol liglerinde uygulanacak esasların uygulanmasına.

15-Müsabakaların başlamasından itibaren tebligat almadım gerekçesi ile hiçbir müsabaka tekrarlanmayacaktır. Müsabakaya gelmeyen takım FMT’ nın 24 / a maddesi gereğince 3 - 0 hükmen mağlup edileceği gibi mevcut puanlarından 3 puan silinecektir. Bu nedenle tüm kulüplerimiz müsabakalarının tarih, yer ve saatlerini Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, İlçe Müdürlükleri, ASKF Başkanlığı veya ASKF’ nin www.hatayaskf.org.tr internet sitesinden, Amatör müsabakaların oynandığı sahalardaki ilan panolarından bizzat veya ilgili birimlerden telefon etmek suretiyle öğrenmek zorundadırlar.Çok önem arz eden kararların ilgili kulüplere faksla tebliğ edilecektir.

NOT: Amatör Futbol liglerinde uygulanacak esaslar EK-19 kulüp Taahhütnamesinin dikkate alınmasını.

16-Müsabakaların başlamasından önce hastalık, zehirlenme ve benzeri nedenlerden dolayı hiçbir müsabaka ertelenmeyecektir.

17-Öğrenci sınavları nedeni ile müsabakaların ertelenmesi istenecek ise en az on gün önceden onaylı bir belge ile ASKF Başkanlığı aracılığıyla İl Tertip Kuruluna müracaat edilecektir. Yetki İl tertip kurulundadır.

18-Bir lig dönemi boyunca iki defa mazeretsiz olarak müsabakalara gelmeyen, liste vermesine rağmen üç defa sahaya çıkaracağı 9 kişiyi temin edemeyen kulüpler, ligden düşürüleceği gibi bir sonraki sezonda müsabakalara alınmayacaklardır. Ayrıca çıkmadıkları müsabakalar için tüzüğün 8. Maddesinin uygulanmasına.

19-Müsabaka isim listeleri, Federasyonca saha giriş kartı verilen yönetici, teknik direktör, teknik sorumlu veya antrenör müsabaka esami listelerini bizzat imzalayarak müsabaka hakemine vereceklerdir. “Giriş kartı bulunmayan yönetici, teknik sorumlu veya antrenör ile “futbolcu ve takım kaptanının müsabaka esami listelerini imzalama yetkileri yoktur”.Müsabaka isim listesini imzalayacak yetkili bulunmaması halinde müsabaka hakem tarafından oynatılmayacak, oynatılmayan müsabakalar hakkında İl Tertip Komitesince, Futbol Müsabaka Talimatının 24/a maddesi gereğince hükmen yenilgi kararı verilecektir. Müsabaka isim listesini imzalayacak yetkili bulunmaması durumu bir kulüp için ikinci kez tekrarlandığı ve bu yüzden müsabaka hakem tarafından oynatılmadığı takdirde bu müsabakanın hakem, gözlemci, saha komiseri ve personel masrafları ilgili kulüpten tahsil edileceği gibi (FMT’nın 24/(a) maddesi hükümleri uygulanır.

20-Futbol Federasyonu Teknik Adamların Eğitimi ve Sınıflandırılması Talimatı’nın 13/(7).Maddesi gereğince her Amatör kulüp, en az bir Teknik kişi ile anlaşmak zorundadır. Bu zorunluluğu yerine getirmeyen kulüpler hakkında Futbol İl Temsilciliğice Futbol Müsabaka ve Futbol Disiplin Talimatı hükümleri uygulanır. Amatör takımlar müsabakalar başladıktan sonra iki haftalık süre içinde Teknik Sorumlu görevlendirmezler ise Futbol İl Temsilcisi bu kulüpleri tespit ederek kulüplere ihtar yazısı gönderecek olup. Kulüpler ihtar yazısının tebliğinden itibaren iki (2) haftalık süre içerisinde Teknik sorumlu görevlendirmezler ise kulübe bu sürenin sona ermesinden sonraki ilk müsabakada hükmen mağlubiyet cezası verilecek. Bir (1) haftalık süre içerisinde kulüp yine Teknik sorumlu görevlendirmez ise bu sürenin sona ermesinden sonraki ilk müsabakada hükmen mağlubiyet kararı verilerek bu takım veya takımlar ligden ihraç edilecektir. Ayrıca Teknik adamların amatör kulüplerde yapmış oldukları sözleşmelerin bitiş tarihinin 31 Mayıs olarak yapılması zorunlu hale getirilmiş olup, yerel liglerde o sezona ait müsabakalar ve Türkiye şampiyonaları bu tarihten sonra devam ediyorsa sözleşmeler müsabakalar sonuçlanıncaya kadar geçerli olacaktır.

21-İki takımın forma rengi aynı olduğunda ev sahibi takım forma değiştirir. Bu sorun merkez takımları arasında çıktığında fikstürde ismi önce yazılan ev sahibi durumunda olup formayı o takım değiştirir.

22-ERTELENEN MÜSABAKALAR

Ertelenen müsabakalar İl tertip kurulunca uygun görülen zamanda oynatılır. Birinci devrenin ertelenen müsabakasının ikinci devre başlamadan oynatılmasına ve ikinci devrenin ertelenen müsabakasının en kısa sürede oynatılır. Erteleme müsabakalarına, ertelenen müsabakanın ertelendiği gün kulüplerinde tescilli olan (lisans çıkartmış, vizesini yaptırmış ve transfer işlemi gerçekleştirilmiş) futbolcular ve sahaya girebilecek kişiler katılabilir. Erteleme tarihinde cezalı veya idari tedbirli olan futbolcular ve sahaya girebilecek kişiler müsabakanın oynanacağı tarihte cezaları infaz edilmiş ise, erteleme müsabakasına katılabilirler. Erteleme tarihindeki müsabakaya katılma hakkı olan kişiler erteleme müsabakaları tarihinde cezalı veya idari tedbirli ise erteleme müsabakasına katılamazlar.

23-Kulüplerin herhangi bir durumla ilgili sorun ve şikâyetlerini resmi yazı ile müsabakaların oynanacağı tarihten en az on gün öncesinde ASKF Başkanlığı aracılığıyla il Tertip Kuruluna yapacaklardır. Aksi durumlarda söz konusu sorun ve şikâyetler dikkate alınmayacaktır. Karar verme yetkisi Futbol İl Tertip Kurulundadır.

24-Hatay Futbol İl Tertip Kurulunun 10.08.2012 tarih ve 1 sayılı kararı ile U-17 Ligi statü ve fikstürünün onaylanmak üzere; Futbol Federasyonu Amatör İşler Kuruluna gönderilmesine oy birliği ile karar verildi.

FUTBOL İL TERTİP KURULU

Add document to your blog or website

Similar:

TÜRKİYE AMATÖR SPOR KULÜPLERİ KONFEDERASYONU HATAY AMATÖR SPOR KULÜPLERİ FEDERASYONU iconÇANAKKALE AMATÖR SPOR KULÜPLERİ FEDERASYONU

TÜRKİYE AMATÖR SPOR KULÜPLERİ KONFEDERASYONU HATAY AMATÖR SPOR KULÜPLERİ FEDERASYONU iconGAZİANTEP AMATÖR SPOR KULÜPLERİ FEDERASYONU ANA TÜZÜĞÜ

TÜRKİYE AMATÖR SPOR KULÜPLERİ KONFEDERASYONU HATAY AMATÖR SPOR KULÜPLERİ FEDERASYONU iconFederasyonu KONYA AMATÖR SPOR KULÜPLERİ FEDERASYONU

TÜRKİYE AMATÖR SPOR KULÜPLERİ KONFEDERASYONU HATAY AMATÖR SPOR KULÜPLERİ FEDERASYONU icon4- Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünce İl Temsilcileri, Antrenörler, Spor Kulüpleri, 5

TÜRKİYE AMATÖR SPOR KULÜPLERİ KONFEDERASYONU HATAY AMATÖR SPOR KULÜPLERİ FEDERASYONU iconSPOR KULÜPLERİ BAŞKANLIKLARINA

TÜRKİYE AMATÖR SPOR KULÜPLERİ KONFEDERASYONU HATAY AMATÖR SPOR KULÜPLERİ FEDERASYONU iconOKUL SPOR KULÜPLERİ YÖNETMELİĞİ (1)

TÜRKİYE AMATÖR SPOR KULÜPLERİ KONFEDERASYONU HATAY AMATÖR SPOR KULÜPLERİ FEDERASYONU iconAĞUSTOS AYINDA EN ÇOK KONUŞULAN SPOR KULÜPLERİ

TÜRKİYE AMATÖR SPOR KULÜPLERİ KONFEDERASYONU HATAY AMATÖR SPOR KULÜPLERİ FEDERASYONU iconAĞUSTOS AYINDA EN ÇOK KONUŞULAN SPOR KULÜPLERİ

TÜRKİYE AMATÖR SPOR KULÜPLERİ KONFEDERASYONU HATAY AMATÖR SPOR KULÜPLERİ FEDERASYONU iconAMAÇ Madde 1 – Bu Talimat; futbol kulüpleri ile diğer spor kulüplerinin futbol şubelerinin Türkiye Futbol Federasyonuna tescilleri ve yükümlülüklerine ilişkin esaslarını belirtmek amacıyla düzenlenmiştir. KAPSAM

TÜRKİYE AMATÖR SPOR KULÜPLERİ KONFEDERASYONU HATAY AMATÖR SPOR KULÜPLERİ FEDERASYONU iconTürkiye Büyük Millet Meclisi Sporda Şiddet, Şike ve Haksız Rekabet Komisyonu'nun raporunda çarpıcı tespitler yapıldı. Kamu kuruluşlarının rüşvet ve yolsuzluk amacıyla kulüpleri kullanıp, Spor A.Ş.'lerin bağış karşılığı ihale verdiği vurgulandı

Sitenizde bu düğmeye yerleştirin:
Belgeleme


The database is protected by copyright ©okulsel.net 2012
mesaj göndermek
Belgeleme
Main page