BÜRO YÖNETİMİ KLAVYE 2012 (10 Parmak) Öğretim ve Sınav Programı çıktı
Indir 22.15 Kb.
TitleBÜRO YÖNETİMİ KLAVYE 2012 (10 Parmak) Öğretim ve Sınav Programı çıktı
Date conversion30.12.2012
Size22.15 Kb.
TypeSınav programı
Sourcehttp://www.mevlanaio.k12.tr/FileUpload/op117184/File/buro_yonetimi_klavye_2012.doc
BÜRO YÖNETİMİ KLAVYE 2012 (10 Parmak) Öğretim ve Sınav Programı çıktı. Programı aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

http://www.borsalisesi.k12.tr/TS/BK.rar

10 Parmak F Klavye Sınav kâğıtlarını okumaya son...

BÜRO YÖNETİMİ KLAVYE 2012 (10 Parmak) Öğretim ve Sınav Programı Bilgisayarda Klavye Kullanımı ve Hızlı Klavye Kullanımı derslerine uygun ceza indirimleriyle yeniden düzenlendi.

Programın yeni sürümünde (BackSpace-Silme) tuşu açık yada kapalı bırakılabiliyor. Ayrıca Sınav Kağıdı üzerinde BackSpace Açık yada BackSpace Kapalı çalışıldı diye yazıyor. Derslerde Backspace Kapalı kullanılması hataların azalmasını sağlıyor. Sınavlarda öğrenci lehine olduğu için Backspace Açık kullanılması önerilir. Bir de program ilk çalışırken klavye kontrolü yapıyor ve klavyeniz F Klavye'ye ayarlı değilse program çalışmayı durduruyor. (Program çalıştıktan sonra Q Klavye'ye çevrilirse çalışmaya devam edebiliyor bu durumu önleyemedim.) Klavye kontrolüne neden olan bir öğrencimdir. 2 aydır Q Klavye ile yazarak yüksek notlar alıyor ve benim bundan yeni haberim oluyor. Bu durumu ilk öğrendiğimde çok bozuldum ve böyle bir düzenlemeye gittim.
Hızlı Klavye Dersine uygun olarak 25 ve 30 Ceza indirimleri eklendi.

Dikkat!... HIZLI KLAVYE DERSİ'nin iki modülü var.

1. Modül Hızlı Yazı'nın 1. Sınavda 25 Ceza indirimi ve 2. Sınavda 30 Ceza indirimi var.

2. Modül Süreli ve Sesli Metinler'in 1. sınavında ilk yazışta 5 vuruş, ikinci yazışta 10 vuruş ceza indirimi uygulanıyor. 2. Sınavda ilk yazışta 15 vuruş, ikinci yazışta 20 vuruş ceza indirimi uygulanıyor. Dikkat edin, 2. Modülde sesli olarak okunanı yazacaklar. O nedenle not baremi daha düşük olarak modülde yerini almıştır.
Programın yeni sürümünü aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz...

http://www.borsalisesi.k12.tr/TS/BK.rar

Dikkat!...

Programı indirip çalıştırınız. Program çalışmaz ve hata verirse Bilgisayarınızda Dotnetfx kurulu değildir.

http://www.borsalisesi.k12.tr/TS/Dotnetfx2.rar

Programın çalışabilmesi için bilgisayarınızda

Windows XP kullananlar : Dotnetfx 2.0 ya da daha üstü kurulu olması gerekir

Windows Vista ya da Windows 7 kullananlar : Dotnetfx kurulu geliyor. Dotnetfx'i yeniden kurmaya çalışmayınız.

Dotnetfx 2.0 ya da Dotnetfx 3.5 programını ücretsiz olarak aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

Dotnetfx 2.0 İndir (Windows XP kullananlar için)

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?familyid=0856eacb-4362-4b0d-8edd-aab15c5e04f5&displaylang=en

Dotnetfx 3.5 İndir

http://download.microsoft.com/download/6/0/f/60fc5854-3cb8-4892-b6db-bd4f42510f28/dotnetfx35.exe

Bilgisayarda Klavye Kullanımı derslerinde (10 Parmak F Klavye öğretiminde) kullanabileceğiniz BÜRO YÖNETİMİ KLAVYE 2012 programı sınav kağıdı okuma derdinize son veriyor. Programı daha önce 5 dakikalık Hız Sınavlarını (Sürat Testlerini) okuyacak şekilde düzenlemiştik. Daha sonra klavye tuşlarının öğretimini de ekleyerek modül kullanımına son verdik. Modül kullanmadan, tüm tuşları programla öğretebilecek ve sınavlarınızı yapabileceksiniz. Yapmış olduğunuz sınav kâğıtlarını okunmuş olarak yazıcıdan alabilecek ya da PDF dosya olarak kaydedebileceksiniz.

Yazıcıdan alacağınız ya da dosya olarak kaydedeceğiniz sınav kâğıdı üzerinde Öğrenci Adı Soyadı, yazmış olduğu metin, brüt vuruş sayısı, net vuruş sayısı, hata sayısı, hatalı vuruş karşılığı düşülmesi gereken ceza indirimi ve öğrencinin hatalı yazdığı sözcükler işaretlenmiş olarak çıkacaktır. Sizler kağıt üzerine, sadece öğrencinin puanını yazacaksınız.

Esen kalın...Programın kullanımı ve ekran görüntüleri;

Okul bilgilerinizi yukarıdaki ekrana girerek İleri düğmesini tıklayınız. Aşağıdaki ekran gelecektir.Yukarıdaki ekranda yapacağınız sınava göre ceza indirimi uygulayacağınız düğmeyi tıklayınız. (Ben örnekte 2. Dönem 1. Yazılıyı yapacağım için 15'i tıklayarak girdim. Derslerde BackSpace Kapalı çalışılmasını, sınavlarda BackSpace Açık çalışılmasını öneririm.)

Karşınıza şu ekran gelecektir.Sınıf, Okul No ve Ad Soyad girdikten sonra Enter tuşuna basarak devam ediniz. Karşınıza şu ekran gelecektir.Yukarıdaki ekranda sağ tarafta F. Klavye Calismasi seçeneğini tıklayın, sol taraftan yazılacak metni ve süreyi seçin Testi Başlat düğmesini tıklayın. Aşağıdaki ekran gelecektir.

Yukarıdaki ekranın alt bölümüne metni yazmaya başlayınız. İlk tuşa vurduğunuzda süre geri sayım için başlayacaktır. Süre bittiğinde yazmanıza izin verilmez ve aşağıdaki ekran gelir.Sınav tamamlanınca Enter tuşuna basınca aşağıdaki ekran gelecektir.

Yukarıdaki ekranda Göster & Kaydet & Yazici düğmesini tıklayın. Aşağıdaki ekranda görüldüğü gibi sınav kağıdınız gelecektir.

Gördüğünüz gibi oldukça detaylı ve değerlendirilmiş olarak bir sınav kağıdı elde ettik. (Size sadece Değerlendirme Tablosuna bakarak notu sınav kağıdı üzerine yazmak kalıyor.)

Sınav kağıdında dikkat edilmesi gereken en önemli konu; Kullanılan Süre ile Toplam Süre'nin eşit olması gerektiğidir. Kullanılan Süre ile Toplam Süre eşit değilse 1dk.'lık Net Vuruş hatalı olacaktır.

Yukarıdaki ekranda isterseniz P-Yazdır düğmesini tıklayarak bilgisayarınıza bağlı bir yazıcı varsa kağıdınızı yazıcıdan alabilirsiniz. Bağlı yazıcı yoksa Kaydet PDF düğmesini tıklayarak sınav kağıdınızı PDF olarak (Acrobat Reader dosyası olarak) USB Bellek vb. bir kayıt cihazına kaydedebilirsiniz ve dilediğiniz yerde yazıcıdan çıkarabilirsiniz.Kayıt yaparken ilk yazılanı öğrenci numarası 1 (355-1 gibi) ikinci yazılanı öğrenci numarası 2 (355-2 gibi) şeklinde kaydetmenizi öneririm.

BÜRO YÖNETİMİ KLAVYE 2012 programını aşağıdaki Bağlantı'dan indirebilirsiniz... İndirilen dosya 2009 olarak gelebilir bu sizi yanıltmasın, sıkıştırılmış dosyayı açarsanız içinden 2012 çıkacaktır. Bağlantı adresini değiştiremediğimiz için dosyaya aynı adı vermek durumunda kaldım.


Dosyayı İndirmek İçin Tıklayınız...

Add document to your blog or website

Similar:

BÜRO YÖNETİMİ KLAVYE 2012 (10 Parmak) Öğretim ve Sınav Programı çıktı icon2012 2013 ÖĞRETİM YILI BÜRO YÖNETİMİ VE YÖNETİCİ ASİSTANLIĞI PROGRAMI

BÜRO YÖNETİMİ KLAVYE 2012 (10 Parmak) Öğretim ve Sınav Programı çıktı iconMESLEK YÜKSEKOKULU BÜRO YÖNETİMİ VE YÖNETİCİ ASİSTANLIĞI BÖLÜMÜ BÜRO YÖNETİMİ VE YÖNETİCİ ASİSTANLIĞI PROGRAMI

BÜRO YÖNETİMİ KLAVYE 2012 (10 Parmak) Öğretim ve Sınav Programı çıktı iconMESLEK YÜKSEKOKULU BÜRO YÖNETİMİ VE YÖNETİCİ ASİSTANLIĞI BÖLÜMÜ BÜRO YÖNETİMİ VE YÖNETİCİ ASİSTANLIĞI PROGRAMI

BÜRO YÖNETİMİ KLAVYE 2012 (10 Parmak) Öğretim ve Sınav Programı çıktı icon2012-2012 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Yarıyılı Ara Sınav Programı ( I., II. Öğretim)

BÜRO YÖNETİMİ KLAVYE 2012 (10 Parmak) Öğretim ve Sınav Programı çıktı iconON PARMAK KLAVYE HIZLI YAZMA KURSU

BÜRO YÖNETİMİ KLAVYE 2012 (10 Parmak) Öğretim ve Sınav Programı çıktı iconKAMU YÖNETİMİ BÖLÜMÜ 2011-2012 GÜZ YARIYILI BÜTÜNLEME SINAV PROGRAMI

BÜRO YÖNETİMİ KLAVYE 2012 (10 Parmak) Öğretim ve Sınav Programı çıktı icon2012-2013 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI GÜZ YARIYILI I. ÖĞRETİM ARA SINAV PROGRAMI

BÜRO YÖNETİMİ KLAVYE 2012 (10 Parmak) Öğretim ve Sınav Programı çıktı icon2012-2013 Eğitim Öğretim Yılı Güz Yarıyılı I. Ve II. Öğretim Mazeret Sınav Programı

BÜRO YÖNETİMİ KLAVYE 2012 (10 Parmak) Öğretim ve Sınav Programı çıktı iconHIZLI KLAVYE KULLANIMI (10 PARMAK) KURSU DERS PLANI (KURS NO: )

BÜRO YÖNETİMİ KLAVYE 2012 (10 Parmak) Öğretim ve Sınav Programı çıktı icon2012-2013 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BAHAR YARIYILI (I. VE II. ÖĞRETİM) VİZE SINAV PROGRAMI

Sitenizde bu düğmeye yerleştirin:
Belgeleme


The database is protected by copyright ©okulsel.net 2012
mesaj göndermek
Belgeleme
Main page