AXA SİGORTA UZAK MASAÜSTÜ PROGRAM KISAYOLU
Indir 15.45 Kb.
TitleAXA SİGORTA UZAK MASAÜSTÜ PROGRAM KISAYOLU
Date conversion15.02.2013
Size15.45 Kb.
TypeBelgeleme
Sourcehttp://www.axasigorta.com.tr/kurulum/yukleme_kilavuzu.doc

AXA SİGORTA SSL VPN BAĞLANTISI


İlk olarak internet tarayıcısı açılarak https://acente.axasigorta.com.tr adresine giriş yapılır. Karşımıza aşağıdaki gibi kullanıcı adı ve parola soran ekran gelecektir.Kullanıcı Adı bölümüne AXA Sigorta kullanıcı adınızı girmelisiniz. Parola bölümüne ise bu kullanıcınıza ait şifrenizi girmeniz gerekmektedir.

Bağlandığınızda karşınıza ilk defaya mahsus olarak (sonraki bağlantılarda gelmeyecektir) alttaki gibi bir kurulum ekranı gelecektir. VPN programı için küçük bir program indirilip kurulması gerekmektedir. İlk bağlantı sırasında sadece bir kere yapılan bu kurulumun basamaklarını aşağıda bulabilirsiniz.  1. Download butonu tıklanır.

* İşletim sistemi 64 bit olan bilgisayarlarda bu ekranda iki adet download butonu çıkabilir. Birinde 32 bit, diğerinde 64 bit yazar. Bu durumda işletim sisteminiz gerçekten 64 bit ise üzerinde 64 bit yazan butona tıklayarak devam etmelisiniz.  1. Çalıştır butonu tıklanır.  1. Çalıştır butonu tıklanır.  1. Install butonu tıklanır.  1. Finish butonu tıklanarak kurulum bitirilir.

Kurulumu başarıyla bitirdikten sonra aşağıda anlatıldığı şekilde kullanıma başlayabilirsiniz.


VPN Bağlantısının Kurulması


Kurulum bittiğinde ekranınızın sağ alt köşesinde aşağıdaki gibi bir simge çıkacaktır. VPN bağlı iken bu simge mavi renktedir. Bağlı olmadığı durumda gri renkte olacaktır.Bağlı olmadığınız durumda bu ikonun üzerine farenizin sağ tuşu ile tıklayıp gelen menüden Logon’a tıklayarak giriş yapabilirsiniz. Logon butonun pasif (Tıklanamaz) halde olması durumunda https://acente.axasigorta.com.tr adresine girebilirsiniz. (gelen sayfada kullanıcı adı ve şifrenizi giriniz.)

Logon işlemi sırasında aşağıdaki gibi mesaj alabilirsiniz. Evet butonuna tıklayınız.Gelen son mesaja da Evet diyerek bağlantıyı sağlamış oluyoruz. (Bu son mesaj aşağıda da görüldüğü gibi logon olduğunuzda Internet Explorer penceresinin kapatmak isteyip istemediğiniz sormaktadır.)
AXA SİGORTA UZAK MASAÜSTÜ PROGRAM KISAYOLU
Uzak Masa Üstü Bağlantısı için yapılması gereken işlem;

http://www.axasigorta.com.tr/ kur.html adresine bağlanınız. Açılan ekranda yer alan “AXA SİGORTA uzak masaüstü kısayolu için tıklayınız!” linkine tıklayınız ve karşınıza gelen dosya yükleme ekranında kaydet butonuna tıklayarak ilgili dosyayı masaüstüne kaydetmeniz yeterlidir.


AXA SİGORTA YAZICI PROGRAMI


http://www.axasigorta.com.tr/ kur.html adresine bağlanınız. Bilgisayarınızın sistem türüne uygun olarak (32 bit yada 64 bit) ilgili yazıcı programını tıklayınız ve TPRDPen.msi dosyasını masaüstüne kaydediniz.

Masaüstüne kaydetmiş olduğunuz “TPRDPen” dosyasını çift tıklayarak çalıştırınız. Karşınıza gelen pencerede “Çalıştır” butonunu seçerek kuruluma başlayınız.
Açılacak olan setup ekranında “Next” butonunu seçerek işleme devam ediniz.
Açılan ekranda “I accept the terms of the license agreement” seçeneğini seçiniz ve “Next” tuşuna basınız.Karşınıza gelen ekranda hiçbir değişiklik yapmadan “Next” butonunu seçerek işleme devam ediniz.
Next” butonunu seçerek işleme devam ediniz.

Install” butonunu seçerek işleme devam ediniz.
Gelen ekrandaki işlemler bitene kadar bekleyiniz.
Finish” butonunu seçerek işlemi sonlandırınız.
Kurulum bittikten sonra yazıcı seçimi için; Start->Programs->.print Client Windows altında bulunan “Configure” seçeneğini seçiniz.
Açılan ekranda AXA SİGORTA bağlantısında default kullanmak istediğimiz yazıcıyı seçiniz.
AXA SİGORTA programında birden fazla yazıcı kullanıyorsanız; .print Client Manager ekranında yer alan “Assignment” sekmesini açınız, karşımıza gelen ekranda kullanmak istediğimiz tüm printerları seçiniz ve “OK” butonuna basınız.


Add document to your blog or website

Similar:

AXA SİGORTA UZAK MASAÜSTÜ PROGRAM KISAYOLU iconAXA SİGORTA A.Ş. VERGİ UYGULAMALARI

AXA SİGORTA UZAK MASAÜSTÜ PROGRAM KISAYOLU iconBASIN BÜLTENİ AXA SİGORTA YENİ ÜRÜNÜ İLE KASKODA BİR İLKE İMZA ATIYOR

AXA SİGORTA UZAK MASAÜSTÜ PROGRAM KISAYOLU iconBu makalede Microsoft'un, Windows'u herkesin kullanabileceği tek tip masaüstü işletim sisteminden güçlü bir sunucu ve masaüstü işletim sistemi ailesi haline

AXA SİGORTA UZAK MASAÜSTÜ PROGRAM KISAYOLU icon1) Bu Yönergenin amacı, sigorta konusunda ilgililerin görev ve sorumluluklarını tayin ve sigorta işlerinin sigorta mevzuatı ve teknik esaslar çerçevesinde yürütülmesini temin etmektir

AXA SİGORTA UZAK MASAÜSTÜ PROGRAM KISAYOLU iconANADOLU SİGORTA WEB TABANLI PROGRAM (SWEP) HIZLI BAŞLANGIÇ REHBERİ

AXA SİGORTA UZAK MASAÜSTÜ PROGRAM KISAYOLU iconSigorta İşleri Genel Müdürlüğü Sigorta Primleri Daire Başkanlığı

AXA SİGORTA UZAK MASAÜSTÜ PROGRAM KISAYOLU iconTTK md. 1263: Taraflar  sigorta ettiren Sigortacı Konusu  sigorta ettirenin menfaati

AXA SİGORTA UZAK MASAÜSTÜ PROGRAM KISAYOLU iconSİGORTA EKSPERLERİ RUHSATI İLE SİGORTA ACENTELERİNİN UYGUNLUK BELGESİ VE LEVHAYA KAYIT İŞLEMLERİ

AXA SİGORTA UZAK MASAÜSTÜ PROGRAM KISAYOLU iconBu kampanya; ŞEKERBANK T. A.Ş. SBN SİGORTA A.Ş. ve ALAN SİGORTA ARACILIK HİZMETLERİ LTD.ŞTİ. ile ANKARA GÜMRÜK MÜŞAVİRLERİ DERNEĞİ arasında akdedilen

AXA SİGORTA UZAK MASAÜSTÜ PROGRAM KISAYOLU icon“ CHARTIS Sigorta A.Ş. bu sigorta poliçesinde anılan sigortayı prim ödemesi karşılığında ve bu poliçenin genel ve özel şartlarına uyulmak kaydıyla Başvuru

Sitenizde bu düğmeye yerleştirin:
Belgeleme


The database is protected by copyright ©okulsel.net 2012
mesaj göndermek
Belgeleme
Main page