DAVRANIŞ BİLİMLERİNDE ÖLÇME VE DEĞERLENDİRME
Indir 14.22 Kb.
TitleDAVRANIŞ BİLİMLERİNDE ÖLÇME VE DEĞERLENDİRME
Date conversion10.12.2012
Size14.22 Kb.
TypeBelgeleme
Sourcehttp://www.bilgi.edu.tr/site_media/uploads/files/2012/09/27/davranis-bilimlerinde-olcme-ve-deger

DAVRANIŞ BİLİMLERİNDE ÖLÇME VE DEĞERLENDİRMEProgram Tarihi: 17 Kasım 2012, 13:30-16:30Eğitimin Amacı ve İçeriği

Bu eğitimde insan davranışının geçerli ve güvenilir şekilde sayı ve semboller ile nasıl ifade edilebileceği aktarılacaktır.


Ölçülebilir Bilimin Tanımı ve Kapsamı

  • Tarafsızlık ilkesi, Doğru ölçü, Kanıtlama niteliği, Genelleme özelliği,

  • Tekrarlanabilirlik

Davranış Biliminin Tanımı ve Kapsamı

  • Psikoloji, Sosyoloji, Antropoloji

Davranış Bilimlerinde Araştırma Yöntemleri

  • Niceliksel Araştırmanın Özellikleri

  • Niteliksel Araştırmanın Özellikleri

  • Araştırmanın Aşamaları

Davranış Bilimlerinde Ölçmenin Tanımı ve Kapsamı

Davranış Bilimlerinde Değerlendirmenin Tanımı ve Kapsamı

  • Geçerlilik Tanımı ve Özellikleri

  • Güvenilirlik Tanımı ve Özellikleri


Eğitmen : Uzm. Psk. Çiğdem Koşe


1981 İstanbul doğumlu Koşe, Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Psikoloji bölümü mezunudur. 2008 yılında psikoloji bölümünün yanı sıra devam ettiği çift anadal programını tamamlayarak Psikolog ve Sosyolog payelerini almıştır. Üniversite öğrenimi sırasında, çocuk ve ergen psikolojisine ilgi duymaya başlayan Çiğdem Koşe Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın birlikte yürüttüğü, “Çocuk İşçiliğinin Önlenmesi” projesinde asistan olarak görev aldı, Cerrahpaşa Psikiyatri Anabilim Dalı ve Erenköy Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi’nde yaz stajı programlarını tamamladı.

Lisans eğitiminin ardından çocuk ve ergenler alanındaki deneyimini arttırmak için Balıklı Rum Hastanesinde psikolog olarak görev aldı ve uzmanlık eğitimi aldığı Wisc-r ve Rorschach testlerini uyguladı. Kariyerine, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Özürlüler Müdürlüğü (İSÖM)’e bağlı çeşitli özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde psikolog olarak devam etti. Özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde, özürlü çocukların ailelerine danışmanlık yaptı, çocukların eğitim programlarının hazırlanmaktan, grup eğitimleri düzenlenmekten ve aile seminerleri vermekten sorumlu oldu.


Çocuklarda en sık görülen psikolojik bozukluk olan kaygı bozuklukları alanında akademik çalışmalar gerçekleştirdi, ulusal ve uluslararası kongrelere katıldı, çeşitli tebliğler verdi. Prof. Dr. Mehmet Sungur’dan 200 saatlik bilişsel davranışçı terapi eğitimini tamamladı, Prof. Dr. Emine Gül Kapçı’nın çocuklarda bilişsel davranışçı terapi eğitim programına katıldı. 2010 yılında Maltepe Üniversitesinde Klinik psikoloji yüksek lisans programını tamamlayarak, Uzman Psikolog payesini aldı.


Son beş yıldır, çocuk ve ergenlerle ilgilenen çeşitli çocukluk ve ergenlik dönemi rahatsızlıklarını (psikopatolojilerini) inceleyip, tedavi etmekte, çocuklar ile grup terapileri, aileler ile çeşitli konularda seminerler ve eğitimler düzenlemektedir. Bu alandaki akademik gelişimine ODTÜ Klinik Psikoloji Doktora Programı’nda devam eden Çiğdem Koşe, özellikle çocuklarda dikkat eksikliği, davranım bozuklukları ve kaygı bozuklukları alanlarında uzmanlaşarak İstanbul’da danışanlarına yardım etmektedir. 2012 güz döneminden itibaren İstanbul Arel Üniversitesi Psikoloji Bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır.Add document to your blog or website

Similar:

DAVRANIŞ BİLİMLERİNDE ÖLÇME VE DEĞERLENDİRME iconÖZET: Eğitim Fakültesi, Eğitim Bilimleri Bölümü Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme Anabilim lisans mezunlarından, Ölçme ve Değerlendirme Uzmanı olarak atamaları yapılan personelin Genel İdare Hizmetleri sınıfında istihdam edileceklerine ilişkin (23. 06. 2006 /10834 )

DAVRANIŞ BİLİMLERİNDE ÖLÇME VE DEĞERLENDİRME icon10. Sınıf SAYFA 15 ÖLÇME DEĞERLENDİRME CEVAPLARI TOPOĞRAFYA VE KAYAÇLAR ÖLÇME VE DEĞERLENDİRME (SAYFA 15)

DAVRANIŞ BİLİMLERİNDE ÖLÇME VE DEĞERLENDİRME icon1 Temel Kavramlar: Ölçme, Değerlendirme, Ölçüt, Ölçüm, Ölçme Aracı, Değişken v b. 2

DAVRANIŞ BİLİMLERİNDE ÖLÇME VE DEĞERLENDİRME iconÖlçme ve Değerlendirme

DAVRANIŞ BİLİMLERİNDE ÖLÇME VE DEĞERLENDİRME iconÖlçme ve Değerlendirme

DAVRANIŞ BİLİMLERİNDE ÖLÇME VE DEĞERLENDİRME iconÖlçme ve Değerlendirme

DAVRANIŞ BİLİMLERİNDE ÖLÇME VE DEĞERLENDİRME iconÖlçme ve Değerlendirme

DAVRANIŞ BİLİMLERİNDE ÖLÇME VE DEĞERLENDİRME iconÖLÇME VE DEĞERLENDİRME

DAVRANIŞ BİLİMLERİNDE ÖLÇME VE DEĞERLENDİRME iconÖLÇME VE DEĞERLENDİRME

DAVRANIŞ BİLİMLERİNDE ÖLÇME VE DEĞERLENDİRME iconÖLÇME VE DEĞERLENDİRME

Sitenizde bu düğmeye yerleştirin:
Belgeleme


The database is protected by copyright ©okulsel.net 2012
mesaj göndermek
Belgeleme
Main page