BİLİM ADAMININ GÜCÜ
Indir 4.63 Kb.
TitleBİLİM ADAMININ GÜCÜ
Date conversion27.02.2013
Size4.63 Kb.
TypeBelgeleme
Sourcehttp://www.vizirvizir.net/dersnotu/bilim/bilim_72.doc
BİLİM ADAMININ GÜCÜ

Bilim, insanın çevresindeki olaylara ve cisimlere merak ve ilgisinden doğan, insanlık kadar eski ve insan gibi kendisini sürekli yenileyen bilgi edinerek, düzenli bilgiler oluşturma isteğidir. Burada ister istemez aklımıza bir bilgi edinme isteğinin ne işe yaradığı sorusu geliyor. Bu sorunun cevabında da bilimin ve bilim adamının devletler için önemi ortaya çıkıyor.

Günümüz dünyasına baktığımızda önden gelen, gelişmiş toplumların hepsinin eğitim ve öğretime gereken önemi verdiğini, bilimi öğretme işinde kaliteyi en yüksek noktada tutmayı hedeflediklerini gözlemliyoruz. Bu gayretleri sonucunda da ülkelerine araştırmayı seven, vatana hizmet sevdasıyla dolu bilim adamları yetiştirdiklerini görüyoruz. Bu insanlar da vatanları için gece gündüz çalışarak ülkelerine en yüksek teknolojiyi hediye ediyorlar.

II. Dünya Savaşı başlamadan birkaç yıl önce Nazi Kuvvetleri, Albert Einsten adında bir bilim adamını, sadece Yahudi olduğu için Almanya’dan ayrılmaya zorladılar. Einstein da İsviçre vatandaşlığına girdi ve Amerika’da yaşamaya başladı. Bilim adamı olduğu için Amerika Birleşik Devletleri tarafından desteklenen bu Alman bilim adamı atom bombasının icadında büyük rol oynamıştır. Atom bombasının insanlık için tehlikesi tartışılır fakat ilk kez Amerika Birleşik Devletleri tarafından kullanılan atom bombası, Amerikalıların II. Dünya Savaşı’ndan galip ayrılmasını sağladı. Almanlar tarafından kendi ülkesinden kovulan bilim adamı, Almanların rakibi olan Amerikalıların savaşı kazanmasında bir hayli etkili olmuştur.

Bir devletin mevcudiyetini sürdürebilmesi ve gelişebilmesinde bilim adamlarının önemi tartışmasız çok büyüktür. Bu yüzden ülkemizde bilim adamları desteklenmeli ve böyle vatan sevdalısı insanların yetişebilmesi için uygun ortamlar hazırlanmalıdır.

Add document to your blog or website

Similar:

BİLİM ADAMININ GÜCÜ iconBİLİM ADAMININ GÜCÜ

BİLİM ADAMININ GÜCÜ iconVE İNSAN BİR BİLİM ADAMININ MACERASI

BİLİM ADAMININ GÜCÜ iconBİR BİLİM ADAMININ ONURLU SAVAŞI

BİLİM ADAMININ GÜCÜ iconBİLİM ADAMININ GÖLGESİNE BİLE BASILMAZ”

BİLİM ADAMININ GÜCÜ icon200'ü aşkın bilim adamının hazırladığı Deprem Mastır Planı için anayasa değişikliği gerekiyor

BİLİM ADAMININ GÜCÜ iconAslında bir din adamının belirleyici özelliği ne yuımuşaklığı, ne de sesindeki dokunaklılıktır. Bir din adamının belirleyici özelliği, işlek bir zekaya sahip

BİLİM ADAMININ GÜCÜ iconHER ŞİRKETİN, ALTI SİGMA UYGULAMASININ HER AŞAMASINDA KENDİSİNE ÖZGÜ BİR İNOVASYON YAKLAŞIMI VE ÇÖZÜMLERİ UYGULAMASI GEREKLİDİR. DOĞRU SÜREÇ GÜCÜ, İNSAN GÜCÜ VE İSTATİSTİK GÜCÜ KOMBİNASYONU SAĞLANMALIDIR

BİLİM ADAMININ GÜCÜ iconÇALIŞMA GÜCÜ VE MESLEKTE KAZANMA GÜCÜ KAYBI ORANI TESPİT İŞLEMLERİ YÖNETMELİĞİ

BİLİM ADAMININ GÜCÜ iconDemokrasinin gücü ile askerin gücü tamamen ters orantılı

BİLİM ADAMININ GÜCÜ iconKamu gücü dediğimiz etkin gücü kullanan kurumlardır

Sitenizde bu düğmeye yerleştirin:
Belgeleme


The database is protected by copyright ©okulsel.net 2012
mesaj göndermek
Belgeleme
Main page