Cam ve metalin uyumlu birlikteliği
Indir 91.9 Kb.
TitleCam ve metalin uyumlu birlikteliği
Date conversion27.02.2013
Size91.9 Kb.
TypeBelgeleme
Sourcehttp://www.yapikatalogu.com/VImages/Firmalar/86317/DetayDosyalari/34118_detay-dosyasi_59762.doc
CAM AKSESUARLARI • ARCOS

  • ARCOS Universal

Cam ve metalin uyumlu birlikteliği

ARCOS serisi cam aksesuarlarıyla, camla tasarlanan her türlü uygulamayı gerçekleştirmek mümkündür. Binili veya çarpma kapılar, alın ve sabit paneller ile bir bütünlük içinde hemen kullanıma hazır hale getirilebilir. Kilit kapı kolu birlikteliği maksimum kolaylığı ve güvenliği sağlar. ARCOS serisi kapı kilitleri hem rozetsiz hem de rozetli kapı kollarıyla uyum içindedir. Sistemin tüm öğeleri, ARCOS serisi ürünlerin mükemmel tasarım çizgisini bozmayacak şekilde tasarlanmıştır. Tüm aksesuarlar “temel ünite, fonksiyonel ek parçalar ve farklı yüzey kaplamalı klipsli kapaklar” dan oluşan “modüler sistem” esasına dayanmaktadır. Gerekli cam aralıkları ve delme işlemleri, standart ölçülerden farklı olmadığı için çabuk ve problemsiz bir şekilde gerçekleştirilebilir.


 • ARCOS Bazalar

Her zaman güvenli

ARCOS baza sistemleri çok yoğun kullanımın olduğu mekanlarda tek veya çift kanatlı, çarpma veya binili, kilitli veya kilitsiz tüm kapılarda kullanılmaya uygundur. Bazalar, barelli ve rozetli olarak da temin edilebilir. ARCOS bazalar sadece yanlardan vidalandığı için, kapı yerine asıldıktan sonra dahi, üstten ve alttan ve hatta yanlardan yükseklik ayarlaması yapılabilir. Bazaların kapakları, kapı yerine asılıp tüm ayarlamalar yapıldıktan sonra klipsli kenarları yardımıyla kolayca yerine takılır. Bazanın dilli ve elektrikli kilitle kullanıldığı durumlar hariç camda herhangi bir delme işlemine ihtiyaç yoktur.

Baza yüksekliği 100 mm dir, genişlik ise isteğinize göre ayarlanır. Standart olarak 10 mm cam ile uygulanır fakat opsiyonel olarak 8 mm veya 12 mm ile de kullanılabilir. DORMA zemine gömme kapı kapatıcılarla uyum içinde çalışır.


– ARCOS Studio
Gerçek şıklık: ARCOS Studio cam yüzeyini vurgular. İç mimaride, her kapı aksesuarı ve menteşesi, şeffaflığı ön

plana çıkarır. Farklı yüzey seçenekleri ve kapı kolu tipleriyle ARCOS Studio tasarımı ve fonksiyonelliği uyumlu bir şekilde bir araya getirir.


 • ARCOS Office

ARCOS Office cam kapı aksesuarları, çok yoğun kullanımlara uygundur. Barelli veya barelsiz modelleriyle birçok prestijli projede kullanılmaktadır.


 • Cam Uygulamaları

 • DORMA Universal Aksesuarları

DORMA-Glas cam aksesuarları, temel ve tamamlayıcı parçalardan oluşan geniş serisiyle, bütün temperli cam uygulamalarında kullanılabilir. Temperli cam uygulamaları, sabit yan bölmelerle, değişik açılardaki köşe veya kanat parçalarıyla, binili veya çarpma kapılarla da sağlanabilir. Tüm aksesuarlar ana ürün, fonksiyonel ekler ve farklı yüzey kaplamalı klipsli kapaktan oluşan modüler sistem esasına dayanmaktadır. Cam aralıkları ve delme işlemleri standart uygulamalara uygun olduğu için problem çıkartmaz. Parçalar standart olarak 10 mm’lik cam için contalı olarak hazırlanır fakat 8 mm, 12 mm ve hatta 15 ve 19 mm’lik camlar için de opsiyonel olarak hazırlanabilir. DORMA Universal serisinde

tasarımları birbiriyle uyumlu çok sayıda kilit ve kilit karşılığı tipi vardır.


 • DORMA RP Sistemleri

Kasaya gizlenmiş kapı kapatıcı ile DORMA RP

DORMA RP çarpma cam kapılar, özel kesitli bir profil içine gizlenmiş DORMA RTS kapı kapatıcı ile beraber kullanılabilirler. Özel kesitli profil, montaj yapılırken tavana bağlanır. Cam kapı ise üstteki kapı kapatıcıya ve zemindeki pivot miline cam aksesuarları ile bağlanır. DORMA RTS gizli kapı kapatıcı, kapıyı her açıldığında “0” noktasına getirmekle kalmaz, frenleme özelliğiyle kapının kontrolsüz kullanımından kaynaklanacak sorunları da engeller. Ayrıca

kapı kapatıcılardaki standart “sabitleme” özelliğinin sisteme eklenmesiyle, kapıyı 90° açık pozisyonda tutmak mümkündür.


 • DORMA EA Aksesuarları

Binili kapılar için DORMA EA

Zarif ve küçük tasarımıyla DORMA EA serisi, günümüzde mevcut olan, en kapsamlı cam aksesuar serilerinden biridir. DORMA EA serisi, camlı ve binili kapılarda, ister kasaya bağlı isterse temperli cam uygulamasının bir parçası olsun, teknik ve görsel olarak mükemmel tasarımlar yaratmanızı sağlar.

Kolay cam hazırlama ve güvenli uygulama

Aksesuarlar minimum cam hazırlığı gerektirecek şekilde tasarlanmıştır. Aynı zamanda maksimum tutucu yüzeyi ile

optimum taşıma sağlanmıştır.


 • DORMA SG Kilitler

Her tasarıma uygun kilit serisi DORMA SG

DORMA Glas tarafından geliştirilen DORMA SG kilit serisi, güvenlik ve kilitleme özelliklerinin yanı sıra, teknoloji,estetik ve ekonomik açıdan en ideal çözümdür. Cam ve cam aksesuarları konusunda uzun yılların getirdiği bir tecrübeye sahip

olan DORMA Glas, SG kilit serisini cam hazırlığı çok kolay olabilecek şekilde tasarlamıştır. Kilitler, camın çok iyi kavranması ve taşınması için geniş tutucu yüzeyleri olacak şekilde tasarlanmıştır. Üretiminde kullanılan yüksek kaliteli malzemelerden dolayı, DORMA SG kilitleri çok güvenlidir.


 • Sürme Kapılar

 • AGILE 150/AGILE 150 Senkronize

Sürme cam kapıların mimarideki kullanımına paralel olarak, mekanizmalarının dış görünüşünün önemi de gün

geçtikçe daha belirgin hale gelmektedir. Bu özellik otellerde, bankalarda, ofislerde ve özellikle konutlarda ön

plana çıkmaktadır. İşte bu nedenle DORMA-Glas, geniş açıklıklarda bile kesintisiz şeffaflık sağlayabilen AGILE

yi geliştirdi. AGILE’nin ray sistemi cam kapılarda yumuşak ve sessiz bir çalışma sağlarken, düz hatları ile şık ve estetik görünüm sağlar. AGILE 150 duvara ve tavana sabitleme metoduyla uygulanabilir. Cam hazırlığı gerekli değildir ve iki tırnaklı taşıyıcılar kanat başına maksimum 150 kg taşıyarak, kanatları hareket ettirebilirler fakat görünmezler.


 • AGILE 50

Maksimum şeffaflık, minimum mekanizma yüksekliği ile sağlanır. Mekanizma yüksekliği sadece 49 mm.

dir.AGILE 50 duvara ve tavana sabitleme metoduyla uygulanabilir. Cam hazırlığı gerekli değildir ve iki tırnaklı

taşıyıcılar kanat başına maksimum 50 kg taşıyarak, kanatları hareket ettirebilirler fakat görünmezler. Aluminyum ray profili farklı yüzey kaplama seçenekleri ile sunulmaktadır; bu nedenle ayrı bir kapak profili gerekli değildir.


 • BEYOND

Maksimum şeffaflığın istendiği mekanlarda DORMA BEYOND sürme kapı en ideal çözümdür. 43 mm. lik sürme profili ile dünyada eşi olmayan bir sürme kapı sistemidir. Duvara monte edilebildiği gibi, cama da monte edilebilir. Eğer kapının yanında bir sabit cam kanat varsa, BEYOND sabit kanadı da taşıyan özel bir sürme mekanizmasına sahiptir.

Kapı üzerindeki, sabit cam panel maksimum 60 cm yükseklikte olabilir.DIN EN 1527’ye göre 50.000 defa açma kapama testinden geçirilmiştir.8 veya 10 mm camlarla kullanılabilir. Taşıyabileceği maksimum kapı kanadı ağırlığı 80 kg.dır.

Kapı genişliği 850, 1000,1250, 1500 mm olacak şekilde standart setler halinde satılmaktadır


 • RS 120/RS120 Senkronize, RS 40

Sağlam ray profili

Boşluklu alüminyum ray profili, hafif, sağlam ve burulmalara karşı dayanıklıdır. Doğrudan tavana veya duvar üzerine monte edilebilir.

Klipsli kapaklar

Kapaklar alüminyumdan yapılmıştır ve klipsler yardımıyla kolaylıkla rayın üzerine takılabilir.

Sabit yan panel profili

Sistemde, sabit yan paneller, ayrı bir profil ile ray profiline tutturulurlar. Sabit yan panel profilinin üzerine de klipsli

kapaklar takılabilir. Buna ek olarak, geçiş alanlarında kapatılmamış sabit yan panel profiline mekanizmanın görünmesini engelleyecek şekilde ayrı bir profil takılabilir.

Kolay hareket

Taşıyıcılar geniş plastik makaralar ile hareket ederler ve yumuşak başlıkları sayesinde düşük sürtünmeli sessiz hareket sağlanır. Taşıyıcılar paslanmaya dayanıklı, yüksek dereceli cam lifiyle güçlendirilmiş naylondan yapılmıştır.

Stoper ve taşıyıcı

Ray profilinde tamponlu bir stoper olarak çalışan ve taşıyıcının güvenli bir durma pozisyonuna gelmesini sağlayan akıllı bir mekanizma vardır.

Senkronize versiyonu

Çift kanatlı kapılarda senkronize bir şekilde açılımı sağlayan sistem, mekanizma içine saklanmış bir kablolama ve makara düzeneğidir.

Kolay cam panel montajı

RS 120 ve RS 120 Senkronize sistemlerin taşıyıcıları, cam hazırlığına gerek bırakmayacak şekilde üretilmişlerdir ve tırnaklar camı güvenli bir şekilde taşır. Bu taşıyıcılar aynı zamanda, yerine takılmış olan camı sökmeden, yükseklik ayarlaması yapmanızı sağlar.


 • MANET

Bir duvarda tek başına bir kayar kapı ya da temperli cam uygulamasının bir parçası olan MANET kayar kapı sistemleri,

noktasal tutucularla taşınır ve paslanmaz çelik bir kol üzerinde görünür makaralarla hareket eder. Yaratıcı mimari konseptlere uygun olmasına neden olan özellikleri, sessiz çalışma mekanizması ve estetik görüntüsüdür.


 • İç Mekan Kapıları

– DORMA Studio Rondo
Studio Rondo serisinin cam kapıların şeffaf karakterini arttıran basit ve düzgün hatları vardır. Renk seçenekleri hayal

gücünüz için fırsat yaratır.

Seride :

– Barelli kilitler

– Kapı kolları için geniş bir ürün yelpazesi

– Önden veya geriden takılan kapı kolu

 • Farklı kasalar için özel menteşeler mevcuttur.


Maks. kapı ağırlığı 45 kg

Maks. kapı genişliği 1000 mm

Kasa bini derinli¤i 8 mm cam için

24 mm, 10 mm cam için 26 mm

olmalıdır. Tüm rozetli, 8 mm kare

milli, 44 mm kilit kalınlıklı ve 18 mm

çaplı rozetsiz kapı kolları için

uygundur. • DORMA Studio Classic

Studio Classic serisi cam kapı aksesuarları fonksiyonelliğe mükemmel uyum sağlar.

Seride:

– Barelli kilitler

– Kapı kolları için geniş bir ürün yelpazesi

– Önden veya geriden takılan kapı kolu

 • Farklı kasalar için özel menteşeler mevcuttur


Maks. kapı ağırlığı: 45 kg

Maks. kapı genişliği: 1000 mm

Kasa bini derinliği: 8 mm cam için

24 mm, 10 mm cam için 26 mm

olmalıdır. Tüm rozetli, 8 mm kare milli,

44 mm kilit kalınlıklı ve 18 mm çaplı

rozetsiz tüm kapı kolları için uygundur.


 • DORMA Studio Gala

Studio Gala’nın mükemmel tasarımı, cam mimarisine büyük bir katkıda bulunmasını sağlamaktadır.

Sistem, rozetsiz tüm kapı kolları için uygundur ve standart cam hazırlama esasına dayanmaktadır. Çeşitli kilit tipleriyle kapı kolu setleri tek ve çift kanatlı kapılarda çözümler sağlamaktadır.

Seride:

– Barelli kilitler

– Kapı kolları için geniş bir ürün yelpazesi

 • Önden veya geriden takılan kapı kolu mevcuttur.Maks. kapı ağırlığı: 45 kg

Maks. kapı genişliği: 1000 mm

Kasa derinli¤i: 8 mm cam için 24 mm,

10 mm cam için: 26 mm

olmalıdır.Tüm rozetli, 8 mm kare milli,

44 mm kilit kalınlıklı ve 18 mm çaplı

rozetsiz kapı kolları için uygundur • DORMA Junior Office

DORMA Junior Office aksesuarları özellikle yoğun trafik olan mekanlardaki gereksinimleri mükemmel bir

şekilde karşılar. Serideki kilit tipleri, kapı kolları ve menteşelerle ideal çözümü sunar.

Seride:

– Rozetli veya rozetsiz barelli kilitler

– Kilitsiz veya banyo kilitli kapı kolları

– Çeşitli kapı kolu tipleri

– Farklı kasalar ve ağır kapılar için özel menteşeler mevcuttur.

Kilitler 8 mm camla, 24 mm kasa bini

derinliğe veya 10 mm camla, 26 mm

kasa bini derinliğine uygundur.


 • DORMA Junior Office Classic

Junior Office Classic serisi, yüksek yük taşıma özelliğiyle ön plana çıkmaktadır. Çok yoğun trafiğin olduğu iş

yerlerinde, tüm tasarım ihtiyaçlarını karşılayacak özelliklere sahiptir.

Seride:

– Rozetli veya rozetsiz Barelli kilitler

– Barelsiz veya banyo kilitli kapı kolları

– Çeşitli kapı kolu tipleri

– Farklı kasalar ve ağır kapılar için özel menteşeler mevcuttur

Kilitler 8 mm camla, 24 mm kasa bini

derinliği veya 10 mm camla, 26 mm

kasa bini derinliğine uygundur.


 • DORMA Özel Menteşeler ve Aksesuarlar

DORMA’nın paslanmaz çelik iç kapı menteşeleri, şıklıklarının yanı sıra yüksek fonsiyonellikleriyle de ön plana çıkarlar. Kapılar için özel menteşeler, kasalar ve aksesuarlar seriyi tamamlar. Aksesuarlar, çeşitli kasa menteşelerini, kasa

gövdelerini, barelleri ve kilit karşılıklarını kapsar.


 • DORMA TWIN

DORMA TWIN, ısı yalıtımı ile ilgili gerekliliklerin olduğu yerlerde, ideal kapı çözümüdür. Aynı zamanda, TWIN’in

ses geçirmezlik özelliği onu en doğru seçenek yapar. Cam panellerin iç yüzeyleri istenildiği şekilde tasarlanabilir, ister baskı, ister kumlama, isterse asitleme teknikleri ile kişiye özelleştirilebilir.

DORMA TWIN 6 mm’lik iki adet temperli cam paneli, aralarında 20 mm boşluk bırakacak şekilde, kare kesitli bir çerçeveyle birbirine bağlar. DORMA TWIN’in mükemmel ses ve ısı geçirmezlik özelliği, teleskopik bir kapı fitiliyle

daha ileriye götürülebilir.


 • DORMA VISUR

Almanca’da “Visur” iki nokta arasındaki kesintisiz hattı tanımlar. DORMA’nın yeni VISUR sistemi yalın ve sade bir görünüş sunar. Bu double action patentli cam kapılar, görülmeyen kapı kapatıcı sistem konsepti ile gerçek bir buluştur. DORMA VISUR sisteminde, kapıyı yerinde tutan mekanizma tamamen kapıyı çevreleyen yapıya gizlenmiştir. Bütünleyici bir tasarım elde etmek için özel bir cam operator sistemi tarafından aktive edilir. Daha da önemlisi 10 mm veya 12 mm kalınlığında cam kullanılarak tasarlanan tek veya çift kanatlı kapıların kontrollü bir şekilde kapanmasını sağlayan RTS 85 gizli kapı kapatıcı, tavanda sadece 65 mm’lik bir derinliğe gömülebiliyor. Devrim yaratan dizayn DORMA VISUR kapılar, odalar arasında bütünüyle şeffaflık sağlarken aynı zamanda efektif bir akustik bariyer görevi görür. Yaşam alanlarını, ofislerini ve diğer odalarını gözle görülmeyen bariyerle bölmek isteyen kullanıcılar için VISUR, saydamlığı ve ferahlığı ile yalın fakat sıradışı bir çözümdür.


 • Camlı Kayar Duvarlar

 • HSW Sistemler
HSW-ARCOS HSW-G HSW-GP
HSW-GE FSW-G HSW-R
HSW-ISO


Camın hem kapı hem duvar olarak kullanılması, hem de hareketli olması gerektiğinde, DORMA Glas’ın camlı kayar

duvarları emsalsizdir. DORMA, her gereksinimi karşılayacak ürünü yaratacak tecrübeye, bilgiye ve yaratıcı beceriye sahiptir. Tasarım, fonksiyonellik, ısı ve ses geçirmezliği söz konusu olduğunda DORMA Glas standartları oluşturur. Bu

nedenle birçok uluslarası, prestijli projelerde DORMA Camlı Kayar Duvar Sistemleri kullanılmıştır.

Camlı kayar duvarların çözüm farklılıkları, alt ve üst bazalı, maksimum şeffaflık sağlayan sistemlerden, çift camlı, kasalı

versiyonlara kadar çeşitlilik gösterir. Kayar paneller, kolaylıkla itilir, sessizce hareket ettirilir ve park alanında toplanır. Düz, çokgen ve eğrisel planlamalara izin veren HSW sistemi, tüm kullanım gereksinimlerini karşılayacak niteliktedir.

Sistemin güzelliği zemin malzemesini kesintiye uğratmayacak şekilde, zemin kılavuzuna ihtiyaç duymadan hareket etmesidir. • Cam Bağlantı Elemanları: MANET

 • MANET COCEPT
MANET serisi, camla yapılan tasarımlarda yaratıcı fikirleri tamamlayan, limitsiz seçenekler sunar. Paslanmaz çelikten

oluşan geniş ürün serisi, camın camla birleşimini, camın duvarla, tavanla veya zeminle bağlantısını sağlar. Mükemmel

kalite ve teknoloji, taşıyıcı özelliği olan elemanları minimize eder ve böylece geniş alanlardaki sürekli camın getirdiği

görsellik sağlanır.

MANET noktasal tutucular, camın mükemmel bir şekilde hatasız ve kolay montajını garanti eder. Camı sıkıştırmadan, cama etki eden tüm kuvvetleri taşıyıcı yapıya aktarırlar. Üç boyutlu ayarlanabilir yapısı, düz olmayan yüzeylerde bile

mükemmel uygulama sağlar. Gömme başlık, camın duvarla hemyüz olmasını sağlar ve plastik contalar camın paslanmaz çelikle direkt temasını engeller.

MANET sistemle oluşturulan kayar kapılar, camlı bölmeler veya duvar açıklıklarına bağlanabilir. Raydaki stoperlerin doğru konumlanması, kapının kayma hareketini güvenli hale getirir. Ses ve hava kaçaklarını önlemek için kayar kapılar fırçalı profillerle kullanılabilirler. Sistemin taşıyabileceği maksimum kapı ağırlığı 100 kg. dir. MANET kapı kolları istendiği

takdirde kayar kapının bir veya iki tarafına birden takılabilir.


– MANET AMBIENT
Kayar Aksam Pivot Aksam Tırnaklı Aksam


MANET AMBIENT, şık görünüşlü ve sofistike teknolojisiyle, her türlü mobilya tasarımının mükemmel bütünleyicisidir.

Parlak paslanmaz çelik metal donanımları, fonksiyonellik ve estetiği bir araya getirir. MANET AMBIENT sistem konsepti,

MANET paslanmaz çelik noktasal tutucuların geliştirilmesi ve sisteme entegre edilmesiyle oluşmuştur. Az sayıda temel elemanlardan oluşan sistem kolay montaj ve hassas ayarlamalar yapılmasına olanak sağlar.

MANET AMBIENT sadece cam yüzeyler değil ofislerde, mutfaklarda ve yaşam mekanlarındaki ahşap mobilyalar için de

uygundur. Gün içinde sürekli açılıp kapanan farklı tasarımlardaki dayanıklı menteşeler, çarpma kapılar ve pivot panellerin performansının sürekli en yüksek seviyede kalmasını sağlar. Kolaylıkla ayarlamalar yapılabilir.


 • Yüksek Emniyetli Cam Cephe Sistemleri

 • LOOP

Mimarlar ve müşteriler cam bağlantılı cephe tasarımlarında daha hesaplı bir çözüm istediklerini gün geçtikce daha yüksek bir sesle dile getirmektedir. Işte DORMA LOOP, bu arayışla yaratıcı bir çözüm olarak sunulmuştur. Düşey cam

cephelerin yeni çözümü, kolay uygulamasının yanı sıra güçlü teknolojisiyle dikkat çekmektedir. LOOP, camı kavrayıp tutarak cam panelleri iç mekanda veya dış mekandaki yapılara bağlar. LOOP camda hiçbir delme işlemi gerektirmez.

Bu nedenle montajı ve ayarlaması çok kolaydır. Cam paneller, ister temperli, ister lamine edilmiş, isterse ısıcam olsun, toz boyalı, çelik tutucu halkalarla doğru miktardaki kontrollü basınçla birbirine bağlanır. Bu basit kural cam, aksesuar ve montaj fiyatını farkedilir bir şekilde azaltır ve beklentileri karşılar.

LOOP sistemi 3 temel elemandan oluşur:

– Halka tutucu

– Adaptör kol demiri

– Konsol

Adaptör kol demirine geçen konsol, farklı eksenlerde ayarlanabilme özelliği ile sistem içindeki burulmaya karşı koruma sağlar. Çok sayıdaki yapıya bağlanabilme özelliğiyle LOOP sonsuz mimari olanaklar sunar.


 • RODAN Cam Tutucular

Geniş yüzeyli camlar, tek noktalı tutucularla yapıya bağlandığında, potansiyel bir tehlike yaratır. Isısal genleşmeden dolayı camın serbest hareket etmesi şarttır. Basınç ve rüzgar yüklerinden kaynaklanan yüksek gerilimler camların

kırılmasına yol açabilirler. İşte bu noktada DORMA RODAN devreye girer. RODAN, Cam Tutucu Ayakları’nın küresel birleşme noktaları, cam panellerde, montaj delikleri etrafında serbest harekete izin vererek, tam bir yatay esneklik sağlar. Sonuç: gerilimli tepe noktalarında rahatlama ve tutucu noktalarda etkili yük kısıtlaması.

Rodan Örümcek; mimarlar ve planlamacılar için şeffaf cephe tasarımı konusunda pratik çözüm sağlayan bir sistemdir. Tasarımının başarısı kanıtlanmış olan Rodan örümcek sistemi, 2 boyutlu veya 3 boyutlu, eğimli cephelerde kullanılır.

Kullanım alanına göre 1 veya 4 kollu örümcekler mevcuttur. Örümcek, DORMA Universal bağlantı elemanı kullanılarak bütün taşıyıcı sistemlere bağlanabilir. Rodan gergi sistemleri ile kullanılabilen Rodan örümcek planlama kolaylığı, şeffaf bir cephe ve güvenli uygulama sağlar.


 • RODAN Gergi Sistemleri

Özellikle kanun, standart ve yönetmeliklerin çok karmaşık ve hatta yetersiz olduğu durumlarda birçok yüksek kaliteli yapı için mimar, mühendis ve sistem çözümleyicilerin çok yakın iletişimi gerekmektedir. Bu gibi durumlarda cephe sistemleri ve çözümleri üreten şirketlerin, konu ile ilgili araştırma ve geliştirme ile satış ve pazarlama konularında yoğun desteği

gereklidir. Rodan gergi sistemleri cephe konusunda hem teknoloji hem de kalite açısından onaylanmıştır. Bu da yaratıcı

modern mimari tasarımların teknik açıdan da onaylanması gereğini doğrulamaktadır.

Şeffaf cephe sistemlerinin vazgeçilmez elemanları olan noktasal tutucuların taşıyıcı yapıya doğrudan bağlanamaması

halinde gergi sistemlerine ihtiyaç duyulur. Bu sistemlerde teknoloji çok önemlidir.

RODAN gergi sistemlerinde, kolların, güvenlik halkalarının birleşmesi için gerekli olan bir kol bağlantısı vardır. Gergi

sistemi, dairesel merkez başlıklarla tamamlanarak esneklik kazanır. Böylelikle, RODAN, basit gergi bağlantısından, karmaşık gergi sistemlerine kadar geniş bir yelpazede çözümler sunar.


 • MANET CONSTRUCT

MANET CONSTRUCT sistemleri 3 temel yapıdan oluşur. Noktasal tutucular, bağlantı sistemi ve örümcekler. Bu farklı

elemanlarla modern mimarinin gerektirdiği tüm isteklere çözüm bulabilir. MANET CONSTRUCT sisteminde tüm parçalar,

kuvvetlerin yapıya, minimum burkulmayla iletilmesini ve uygulanmasını sağlar. Birleşme sistemi, camın cama veya mevcut bina sistemine bağlanması şeklindedir. Parçaların, türüne göre, taşıyıcı veya bağlayıcı özelliği vardır.

MANET CONSTRUCT örümcek sistemi, dairesel veya çokgen formda olsa da çatı ve cephe sistemlerinin birbirine bağlanmasına olanak sağlar. MANET Construct 2002 yılında “iF” ve “reddot” tasarım ödülünü almaya hak kazanmıştır.

MANET CONSTRUCT noktasal tutucular bağlanacağı yüzeydeki bozuklukları ve camdaki toleransları telafi edecek

şekilde ayarlanabilir.

MANET CONSTRUCT bağlantı sistemi, camın cama veya mevcut bina sistemine bağlanmasını sağlar. Sistem

elemanları sadece bağlantı amaçlı olmayıp, aynı zamanda “taşıyıcı” olma fonksiyonuna da sahiptirler.

Sabit kola alternatif olarak, ayarlanabilir özellikli olarak tek noktalı tutucularla veya duvar bağlantıları arasında

kullanılabilirler.

MANET CONSTRUCT örümcek sistemi, dairesel veya çokgen formda olsa da farklı çatı ve cephe sistemlerinin birbirine

bağlanmasına izin verir.

Örümceğin kolları (en fazla 4 olabilir) bağlantı noktasındaki yükleri eşit olarak alır.


 • GRAL Duş ve Banyo Sistemleri • Camlı Duş Kabinleri

GRAL DB Serisi Duş Menteşeleri

DTS 10 duş menteşesi, camlı kabin uygulamacılarının ve kullanıcılarının tüm gereksinimlerini karşılar.

Menteşeler, kapının sağında veya solunda kullanılabilirken, duvardaki bozuklukları

ve eğrilikleri kolaylıkla tolere edebilir. Menteşeler, tek veya çift yönlü kullanıma göre ayarlanabilirler ve 20°

den sonra yavaşça kapanarak kapıyı “0” pozisyonuna getirirler.

BF 132 Serisi Duş Menteşeleri

BF132 menteşelerdeki yay mekanizması yaklaşık 20° lik bir açıdan sonra kapının kapanmasını ve güvenli

olarak kapalı kalmasını sağlar. Çift yönlü menteşeler istendiğinde içeri doğru

açılmayı sağlar. Farklı tip camlı duş sistemi uygulamalar› için farklı tip BF 132 menteşeler kullanılabilir: Cam cama

menteşe, duvar – cam hareketli menteşe, sabit menteşe ve 135° lik açılı menteşeler gibi.

Kayar Kapılar

Kayar kapılı camlı kabinler özellikle dar ve yer kaybının olmaması gereken mekanlar için çok uygundur. Üst profil

içinde hareket eden makaralar, uzun ömürlü kullanım için suya karşı dayanıklı malzemeden yapılmıştır.

Köşeye yerleşmiş duşlarda, kayar kapı bitiş contasının üzerinden kaydırılıp çıkarılarak, üst üste gelen camların temizlenmesi sağlanır.


 • CRISTALLO Islak Hacim Bölücü Sistemleri

GRAL, ıslak hacimlerde fonksiyon olarak kullanışlı, estetik ve şık konseptler geliştirir ve yeni standartlar oluşturur.

CRISTALLO Islak Hacim Bölücü Sistemi, “trendline”, “highline” ve “starline” serileriyle tüm ihtiyaçları karşılar. CRISTALLO modüler sistemi, tüm ıslak hacimlerde, su geçirmez, hijyenik ve görsel olarak çekici olan sayısız

bölücü çözümlerini sunar. Sistem aynı şekilde, güzellik merkezleri, spor salonları, konferans salonları, oteller ve bankalarda da kullanılmaya uygundur. Uygulamalar, bölücüler ve duvar kaplamalarını içerdiği gibi, yıkama

ünitelerini, giyinme kabinlerini, WC ünitelerini ve pisuarları daiçerir. CRISTALLO Islak Hacim Bölücü sistemi kendini taşımak üzere tasarlanmıştır. Sistem taşıyıcı elemanları, düşey alüminyum taşıyıcılar ve 8 mm’lik, çarpma ve çizilmeye karşı dayanıklı temperli cam panellerden oluşur. Kapılar dışları ve içeri açılabilir.

Sistem Özellikleri Trendline : 60 x 60 mm, kare kesitli taşıyıcılar.

Highline : 100 mm çaplı, dairesel kesitli taşıyıcılar. Yukarıdaki iki sistemde de parmak sıkışmalarını engelleyecek menteşelerin kullanıldığı, kendi kendine açılabilen veya kapanabilen kapılar mevcuttur.Add document to your blog or website

Similar:

Cam ve metalin uyumlu birlikteliği iconA. Her nevi cam ve cam ürünleri, her kalınlık ve ebatta düz cam, ısı cam, telli, buzlu, renkli cam, pencere-vitrin camları, oto camları ve her türlü

Cam ve metalin uyumlu birlikteliği iconAnadolu Cam ‘Cam Yeniden Cam’ Projesini Hayata Geçiriyor

Cam ve metalin uyumlu birlikteliği iconYUNUS ARAN BİRLİKTELİĞİ

Cam ve metalin uyumlu birlikteliği iconİnsanlar nasıl büyürler, büyüyerek mi büyürler, sanmıyorum. Çizgi filmlerde saksılar oluyor, üzerine bir yeşil çam dikili, çam hiç büyümez

Cam ve metalin uyumlu birlikteliği iconÖZET Gerçek ile Kurmacanın Birlikteliği

Cam ve metalin uyumlu birlikteliği iconKamu Özel Güvenlik Birlikteliği/Ortaklığı

Cam ve metalin uyumlu birlikteliği iconKALAN : 10 ad cam balkon üzerine anahtar kelime gizem cam balkon

Cam ve metalin uyumlu birlikteliği iconEndüstriyel Atıklardan Cam, Cam-Seramik ve Seramik Maddelerin Üretimi

Cam ve metalin uyumlu birlikteliği iconKullandığımız camlar, yapay camlardır, bununla birlikte, cam doğada doğal olarak ta bulunmaktadır. Doğal cam, obsidien olarak bilinmektedir

Cam ve metalin uyumlu birlikteliği iconPOLİMERİK KAPLAMANIN METALİN KOROZYON DİRENCİNE ETKİLERİNİN İNCELENMESİ

Sitenizde bu düğmeye yerleştirin:
Belgeleme


The database is protected by copyright ©okulsel.net 2012
mesaj göndermek
Belgeleme
Main page