Somfy – Somfy Motor ve Kontrol Sistemi
Indir 22.14 Kb.
TitleSomfy – Somfy Motor ve Kontrol Sistemi
Date conversion28.02.2013
Size22.14 Kb.
TypeBelgeleme
Sourcehttp://www.perluxperde.com/wp-content/uploads/2009/06/somfy-motor-katologu.doc

Somfy – Somfy Motor ve Kontrol Sistemi
Tente, panjur, perde, garaj kapısı gibi evlerin açılır kapanır bütün sistemleri için motor ve otomasyon tasarlayan, geliştiren ve üreten Fransız kuruluşu Somfy, çözümleriyle kullanıcılarına güvenliği ve rahatlığı sunmakla beraber, aynı zamanda evdeki hayatı kolaylaştırmayı amaçlıyor.

Motorlu tente ile gölgede bir öğle yemeği, kontrollü bronzlaşma veya daha temiz ve kuru bir ortamda akşam yemeği için balkon, teras, bahçe veya kış bahçesinde keyifli yaşam alanları yaratmak mümkün oluyor.Somfy Motor ve Kontrol Sistemi’nin kullanıcılara sağladıkları:

Daha fazla konfor:
Tenteyi manuel kol hareketleriyle zorlukla açmak ve kapatmak yerine tek bir buton dokunuşuyla hareket ettirebilme rahatlığı sağlıyor.

Daha uzun ömür:
Manuel olan tente sistemi sarsıntısız ve sessiz Somfy Altus veya Orea motorları ile yenilendiğinde tente daima doğru şekilde toplanıyor, kumaşı gergin duruyor ve tente mekanizması asla zorlanmıyor ve sonuçta Somfy Motor ve Kontrol
Sistemleri tentenin çalışma ömrünü uzatıyor. Ayrıca Somfy, ütm tübüler motorları için 5 yıl garanti veriyor.

Daha fazla tente koruması:
Güneş ve rüzgar sensörü kullanılarak tente otomatik olarak açılıp kapatılabiliyor ve havanın durumuna göre kullanıcı evde olmadığında kendi kendine hareket edebiliyor.


Somfy - Altus 40RTS Motorlu Perde Çözümü


Altus 40RTS, tüm küçük sarmal ürünlere, iç ve dış perdeler, panjurlar, ev sinema perdeleri gibi, entegre olabilen yeni çok amaçlı motordur.Motorun kendi koruyucusu var ve limit adaptörü dönmeyi kestiğinde duruyor. Böylece daha uzun ömürlü bir ürün olarak karşımıza çıkıyor.

Her kullanıcıya, panjur veya perdelerini, arzu etmiş olduğu sabit bir noktaya programlama ve hafızaya alma imkanı tanıyor. Kolaylaştırılmış kullanıcı kılavuzu, kullanıcının ayarları sonradan, kendi ihtiyaçlarına göre yapmasına imkan veriyor.
Motor, ömrünü uzatmak için “Limit adaptörü durdurma” fonksiyonu ile kendini koruma özelliğine sahip.

 

 


Altus 40RTS tüm Somfy RTS sınıfı kontrol üniteleri ve otomatik kontrol sistemleri ile uyumlu. Böylelikle, yeni fonksiyonların eklenmesine ihtiyaç duyulduğunda, yeni yüklemeler geliştirilebiliyor.

RTS Somfy Radyo Teknolojisi (Uzaktan Kumanda) 

Dar bant genişliği ile parazite karşı daha etkili.
•16 milyon kombinasyonlu, otomatik değişken kod.
•Kablosuz, kolay ve ekonomik kurulum.
•Açık alanda 200 metrelik, 2 kalın duvar ardından 20 metrelik menzil.
•Otomasyon kontrol sistemlerinde Somfy tarafından geliştirildi ve test edildi.
•Dünya çapında 1,5 milyondan fazla sistem kullanılmakta.
Somfy Garantisi: Somfy, profesyonel müşterilerine (imalatçılar, uygulamacılar vs...) kontrol cihazları ve motorlarında üretim tarihlerinden itibaren 5 yıl garanti veriyor. Bu garanti profesyoneller için açıkça belirtilmiş şartlara tabi.

Somfy animeo Dinamik Cephe Yönetimi ÇözümleriSomfy, her tür güneşten korunma sistemi için uygun motor ve otomasyon sistemi sunuyor: Perdeler, panjurlar, tenteler, jaluziler gibi motor gücü, fiili olarak her ebat ve ağırlıktaki malzemeye göre, otomasyon sistemi de küçük ve orta ölçekli tüm projelere göre uyarlanabiliyor.animeo IB +, Somfy’nin Dinamik Cephe Yönetimi (güneşten korunma sistemleri ve hareketli menfezler) için geliştirdiği bir sistem. Doğal ışığı, ısıyı ve doğal havalandırmayı üç işletim moduna göre yönetiyor:

Konfor Modu:
Görsel konfor ve ısıdaki uç noktaların sınırlanmasını sağlıyor. Her kullanıcı, kişisel bir uzaktan kumanda kullanarak kendi bulunduğu ortamın kontrolünü istediği an yeniden elde edebiliyor.

Enerji Tasarruf Modu:
Kış mevsiminde ısı girişinden faydalanmak ve yaz mevsiminde binayı korumak amacıyla güneş enerjisinin etkilerini yönetiyor.

Performans Modu:
Ortam konforunu en iyi şekilde düzenleyecek şekilde önceki iki modu birleştiriyor. Kullanımı kolay ve ekonomik bir çözüm sunuyor. Ayrıca, kişisel bilgisayar üzerinden kolayca anlaşılır gösterge fonksiyonlarıyla yönetiliyor. Tüm binayı ve/veya binadaki belirli kısımları, bir kontrol ünitesi, bölgesel kontrol ünitesi, rüzgar, güneş ve ısı sensörleri veya tam bir hava istasyonu kullanarak yönetiyor.Bir güneş takip fonksiyonu ile donatılarak güneşin konumundaki değişime, gün içi zamana ve mevsimlere göre otomatik olarak hassas bir ayarlama gerçekleştirebiliyor.

Ürün Avantajları
• Her tür güneşten korunma cihazı ve açıklık için otomatik yönetim sunuyor.
• Hizmet sektöründeki her tür binaya uyarlanabiliyor.
• Somfy Radyo Teknolojisi® ile uyum gösteriyor. animeo IB+, Dinamik Cephe Yönetimi için akıllı bir genel çözüm sunuyor.

Somfy - Glystro Motorlu Perde Rayı
Şıklığı, sessizliği ve akıcılığıyla dikkat çeken Glystro perde otomasyon sistemi, kullanıcıya en yüksek konforu ve en güzel görünümü sağlamak üzere tasarlandı.

Mükemmel Konfor
Glystro ile perdelerin uzaktan kumanda, kablolu buton veya ev otomasyon sistemi seçeneklerinden herhangi biri ile kontrol edilebilme özgürlüğü kullanıcının elinde. Glystro sisteminin sahip olduğu elektromanyetik kavrama, manuel devre dışı bırakma fonksiyonları sayesinde sisteme zarar verilmeden perdeler el ile açılıp kapatılabiliyor.

Akıcı ve Sessiz
Sistem, son teknolojinin eseri olan, akıcı ve sessiz çalışma sağlayan triger kayışlı sürgü sistemi sayesinde oldukça sessiz. Triger kayışının içinde gömülü güçlendirici sayesinde, çalışma esnasında gerilimi ve esnemeyi ortadan kaldırıyor.

Esneklik ve Hareketlilik
Perdeler, odanın içinde Glystro ile hareket ediyor. Perde rayları, farklı şekil ve ebattaki pencere ayarlarına göre özelleştirilebiliyor. Motor sol veya sağ tarafa yerleştirilebiliyor ve merkezi açılmaya olanak sağlıyor.• Ses seviyesi: 50 dB
• 12 m için 25 kg'ye kadar ve daha kısa raylar içinse daha fazla ağırlık kaldırabiliyor.
• Açma/Kapama hızı: Yaklaşık 20 cm/sn.
• Elektronik 'motor' kavraması: Manuel çalıştırma imkanı
• Taşıyabileceği perde ağırlığı: 60 m2 perde (500 g/m2 kumaş ile)
• Montaj: Tavana veya duvara
• İçindeki tork sensörü sayesinde motor otomatik olarak limitlerini ayarlıyor vezorluklara karşı kendisini koruyor.Somfy - Oximo RTS Panjur Motoru

Somfy
Somfy, evlerin panjur, tente, perde, garaj kapısı gibi açılır kapanır bütün sistemleri için motor ve otomasyon tasarlayan, geliştiren ve üreten bir Fransız kuruluşudur. Tüm Somfy çözümlerinin tek amacı, kullanıcılarına güvenliği ve rahatlığı sunmakla beraber, aynı zamanda evdeki hayatı kolaylaştırmaktır.Oximo RTS
Somfy teknolojisinin en iyisi Panjur sistemleri için eşsiz yenilikler ve avantajlar sunan Oximo RTS, gerçek bir evrensel çözümdür. Kolay kurulum, optimize edilmiş ayarlamalar, bakımsız ve uzun süreli panjur koruması gibi Somfy’nin uzmanlık alanlarını da beraberinde getirir. Oximo RTS, tüm fonksiyonelliklerini, konfor ve güvenlikle birlikte müşterilerinin esnek kurulum ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmıştır. Oximo RTS, müşterilerinize kurulumlarını geliştirme fırsatı, güvenlik ve konfor dünyasının kolay uygulama kazancını sunmaktadır.


OXIMO RTS
Değer katar


Somfy Drive Controlä
Motor Tork’unu tam olarak analiz edebilme özelliğine sahip olan Somfy Drive Controlä (Somfy hız kontrol) ünitesi motoru zorlanmalara karşı koruyacak ve ömrünü uzatacaktır. Somfy Drive Controlä ünitesi alt ve üst limit ayarlarını otomatik olarak oluşturur, aylık olarak da bu ayarların kontrolünü yaparak gerektiğinde bu ayarları otomatik olarak yeniler. Somfy Drive Controlä, panjurun karşılaşabileceği herhangi bir zorlanma durumunda motorun panjur üzerindeki hareket zorlamasını durdurur.
Evrensel ve Komple Çözüm
Herhangi bir özel ekipman gerektirmeksizin, Oximo RTS, her türlü panjur kutularına (detay, monoblok, dıştan takma) entegre edilerek evrensel bir uygulama alanına sahiptir.


Radio Technology Somfy
Oximo RTS, geniş fonksiyonlar ve ayarlar sunan Inteo sınıfı RTS kontrollerin hepsi ile tam uyumluluk sağlar. Radio Technology Somfy konusunda en belirgin ve en güvenilir ev kontrol sistemleridir.


Panjur Koruma Optimizasyonu
Bir engelle karşılaşılması durumunda Somfy Drive Controlä motor hareketini durdurur ve sonra panjuru yukarı doğru geri toplar. Soğuk hava şartlarından dolayı son lamelin donması durumunda motor otomatik olarak durur.


Somfy - Wirefree %100 Kablosuz MotorlarPanjur, perde, tente ve garaj kapılarının motor ve kontrol ünitelerinin üretimi ve dağıtımında dünya liderlerinden olan Somfy, ürettiği son yeniliği sunuyor: İç mekan perde ve jaluzileri için %100 kablosuz motorlar.

İç Dekorasyon Pazarına Yeni Bir Çözüm
Somfy’nin %100 kablosuz WireFreeTM ürün yelpazesi ile getirdiği yenilik, motorlu perde ve jaluzilerin tercih edilmesi için ihtiyaç duyulan çözümü sunuyor.Sorunsuz
• Motorlu bir jaluzi, manuel bir jaluzinin kurulmasıyla aynı sürede yani yalnızca 10 dakikada kurulabiliyor.
• Kablosuz, ek montaj masrafı gerektirmiyor.
• Motor ile kumanda arasında kablo olmadığından duvarlar zarar görmüyor.

%100 Yenilik
• WireFreeTM motorları, kendine özgü bir patentle üretiliyor: Motor çalışmadığında enerji sarf etmiyor. Böylece, bu motorların pilleri 2 yıldan uzun süre dayanıyor*.
• Pillerin ömrü dolduğunda, kullanıcılar kendi kendilerine bunları yenileriyle kolayca değiştirebiliyor. * Kullanıma göre değişiyor. WireFreeTM Motorları Her Tür İç Mekan Perde ve Jaluzilere Uyarlanabiliyor
• Stor perde
• Plise perde
• Alüminyum jaluzi
• Ahşap jaluzi


Teknoloji Seçenekleri Radio Technology Somfy®
• İki beton duvara rağmen 20 m iletim menziline sahip olan Radio Technology Somfy®, dekorasyona yaşam katıyor.
• Dünya çapında 4 milyonun üzerinde montajı yapılan RTS, inşaat sektöründe güvenli kablosuz teknolojiler için geçerli standart haline geldi.
• Radio Technology Somfy®, yeni kumandaların eklenmesiyle montajın zaman içinde geliştirilebilmesini sağlıyor.

Kızılötesi
• 15 m’lik bir çap içerisinde, görüntü kapsamındaki perde ve jaluzileri kumanda edebiliyor.
• Tüm evrensel kumanda üniteleri ile uyumlu.
• Bu teknoloji, radyo dalgalarına hassas çevreler için öneriliyor. (Örnek: Tıp sektörü)

Add document to your blog or website

Similar:

Somfy – Somfy Motor ve Kontrol Sistemi iconMotor kontrol devrelerinde röle, entegre(IC) gibi elemanların kullanımı ye bunların avantaj, dezavantaj gibi özelliklerini biliyoruz. Kontrol devresi ister

Somfy – Somfy Motor ve Kontrol Sistemi iconDB67 – DC MOTOR KONTROL KARTI DB67 – DC MOTOR KONTROL KARTI

Somfy – Somfy Motor ve Kontrol Sistemi iconPRO14 – AC MOTOR KONTROL KARTI PRO14 – AC MOTOR KONTROL KARTI

Somfy – Somfy Motor ve Kontrol Sistemi iconImı için ayrıca bir doğru akma kaynağına gerek vardır. Motor generatör guruplarında, motor olarak senkron motor kul­lanıldığında şebekenin güç katsayısı da

Somfy – Somfy Motor ve Kontrol Sistemi iconMOTOR ASSOSİASYON SİSTEMİ VE PİRAMİDAL SİSTEM

Somfy – Somfy Motor ve Kontrol Sistemi iconMotor kontrol devrelerinde veya diger yüklerin kumandasinda degisik özelliklere sahip kumanda elemanlari ve kumanda sistemleri kullanilmaktadir

Somfy – Somfy Motor ve Kontrol Sistemi iconŞarj sistemi, motor çalışmaya başladığı andan itibaren aracın elektrik ihtiyacını karşılar ve aküyü şarj eder

Somfy – Somfy Motor ve Kontrol Sistemi iconEndüstride kullanılan sensor uygulamaları, güç kontrol ve koruma devreleri, güç dönüştürücülerin tasarımı ve analizi, motor devreleri

Somfy – Somfy Motor ve Kontrol Sistemi iconFUAR GİRİŞ KONTROL SİSTEMİ

Somfy – Somfy Motor ve Kontrol Sistemi iconKS KAPALI ÇEVRİM POZİSYON KONTROL SİSTEMİ

Sitenizde bu düğmeye yerleştirin:
Belgeleme


The database is protected by copyright ©okulsel.net 2012
mesaj göndermek
Belgeleme
Main page