CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMA PROGRAMI
Indir 52.02 Kb.
TitleCUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMA PROGRAMI
Date conversion13.04.2013
Size52.02 Kb.
TypeProgrami
Sourcehttp://ulas.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/2012_10/23054800_29_ekim_cum._bay.komite_kar..doc
TC.

ULAŞ KAYMAKAMLIĞI

CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMA PROGRAMI


2429 sayılı Ulusal Bayramlar ve Genel Tatiller Hakkında Kanun ve 05/05/2012 tarihinde 28283 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Ulusal ve Resmi Bayramlar İle Mahalli Kurtuluş Günleri, Atatürk Günleri ve Tarihi Günlerde Yapılacak Tören ve Kutlamalar Yönetmeliği, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliğinin 03/10/2012 tarih ve 177 sayılı emirleri ve İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğünün 29/06/2012 tarih ve 3615 sayılı 2012/25 genelgesi, İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğünün 29/06/2012 tarih ve 3616 sayılı 2012/26 sayılı genelgesi.


Cumhuriyetimizin Kuruluşunun 89. Yıl Dönümü Kutlamaları amacıyla İlçe genelinde düzenlenecek törenlerin ve yapılacak faaliyetlerin tespiti amacıyla alınan kararlar aşağıya çıkarılmıştır.


BAŞLAYIŞ VE BİTİŞ TARİHİ:


Cumhuriyet bayramı 28 Ekim 2012 Pazar günü saat 13.00’te başlayıp, 29 Ekim 2012 Pazartesi günü saat 24.00’te sona erecektir.


HAZIRLIK ÇALIŞMALARI:


Cumhuriyet bayramının başlangıç ve bitiş günleri arasında resmi ve özel kurum ve kuruluşlar ile evler, yollar, meydanlar ve tören alanları Türk Bayraklarıyla ve Atatürk posteriyle donatılacak, Bayraklar İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğünün 29/06/2012 tarih ve 3616 sayılı 2012/26 sayılı genelgesi, Türk Bayrağı Kanunu ve Tüzüğü’ne uygun nitelikte temiz ve ütülü olacaktır. (Donatılan bayrakların ilgili Kanun ve Tüzük hükümlerine uygunluğu İlçe Emniyet Amirliği ve Belediye Zabıta ekiplerince kontrol edilecektir.)


ÇELENK KOYMA TÖRENİ:


28 Ekim 2012 Pazar günü en geç saat 12.45’e kadar çelenkler 05/05/2012 tarihinde 28283 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Ulusal ve Resmi Bayramlar İle Mahalli Kurtuluş Günleri, Atatürk Günleri ve Tarihi Günlerde Yapılacak Tören ve Kutlamalar Yönetmeliği’ nin 4/b-1 bendine göre Kaymakamlık Makamı, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı çelenkleri Atatürk Anıtı önündeki alanda hazır bulunduracaktır. Saat 13.00’te Tören yöneticisinin protokol sırasına göre yapacağı çağrı ile Atatürk Anıtına çelenkler sunulacaktır. Türkiye Cumhuriyetinin Devleti’nin Kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün aziz hatırası önünde 1 dakikalık saygı duruşu yapıldıktan sonra, Ulaş Cumhuriyet Yatılı Bölge İlkokul/Ortaokulu Müzik Öğretmeni Cenk YAYLA yönetiminde İstiklâl Marşı okunacaktır. (CD. eşliğinde) Çelenk sunma töreni sunuculuğunu Ulaş Cumhuriyet Yatılı Bölge İlkokul/Ortaokulu Müdür Yardımcısı Murat SÖNMEZ yapacaktır. Tören Alanındaki Türk Bayrağı Ulaş Lisesi tarafından belirlenecek iki öğrenci tarafından göndere çekilecektir.


ÇELENKLERİN SUNULMASI:


Çelenkler, Protokolde yer alan kamu kurum ve kuruluşlarının birinci derecedeki İdari amirleri tarafından Atatürk Anıtına sunulacaktır. (Çelenkler 30 Ekim 2012 sabahı Atatürk Anıtı önünden aldıracaktır.)

TEBRİKATI KABUL TÖRENİ:


29 Ekim 2012 Pazartesi günü saat 09.00-09:30 arasında, İlçemiz Kaymakamı Sayın Ali ALTINKAYNAK Kutlamaları Kaymakamlık Makamında protokol sırasına göre kabul edecektir.


BAYRAM ALANINDA YAPILACAK TÖREN:


29 Ekim 2012 Pazartesi günü saat 09.45’e kadar; İlköğretim ve Ortaöğretim okullarının öğrenci, öğretmen ve yöneticiler, tüm resmi daire ve kuruluşların protokol dışındaki personeli, vatandaşlar, protokol üyeleri, tören alanında kendilerine ayrılan yerlerini almış olacaklar. Saat 10.00’ da Kaymakam, Garnizon Komutanı ve Belediye Başkanı törene katılanların ve halkımızın bayramını kutlayacaktır. 29 Ekim 2012 Pazartesi günü hava şartlarının kutlama töreninin yapılmasına elverişli olmaması halinde alternatif kutlama programı aynı gün Ulaş Cumhuriyet Yatılı Bölge İlkokul/Ortaokulu’ nun Salonunda yapılacaktır. (Alternatif Program Vali Lütfi Tuncel İlkokul/Ortaokulu tarafından hazırlanacaktır.)

YAPILACAK TÖREN VE GÖSTERİLER:


 • Saat 09:45’de Okullar Tüm idareci ve öğretmenler ve öğrencileriyle bayrak, flama ve okul isimlikleri ile tören alanındaki yerlerini almış olacaklardır.

 • 29 Ekim Pazartesi Günü Saat 10.00’da protokol yerlerini aldıktan sonra tören komutanının vereceği komutla birlikte Kaymakam, Garnizon Komutanı ve Belediye Başkanı törene katılanların ve halkımızın bayramını kutlayacaktır.

 • Tören sunucusunun yapacağı çağrı ile Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün aziz hatırası önünde 1 dakikalık saygı duruşu yapıldıktan sonra, Ulaş Cumhuriyet Yatılı Bölge İlkokul/Ortaokulu Müzik Öğretmeni Cenk YAYLA yönetiminde İstiklâl Marşı okunacaktır. (CD. eşliğinde)

 • Günün anlam ve önemini belirten Konuşma İlçemiz Kaymakamı Ali ALTINKAYNAK tarafından yapılacaktır.

 • Günün anlam ve önemini belirten 1 şiir Vali Lütfi Tuncel İlkokul/Ortaokulu’nun belirleyeceği bir öğrenci tarafından okunacaktır.

 • Halkoyunları ekiplerinin oyunları sunulacaktır. (Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü sorumluluğunda)

 • Tören programının bitimine müteakip, Tören yöneticisinin çağrısı üzerine, Ulaş Lisesi Bando ekibinin eşliğinde; sırasıyla bayrak ve flamalar, ilkokul ve ortaöğretim öğrencileri (her ilkokul/ortaokuldan 20 kız 20 erkek öğrenci ve ellerinde kâğıt Türk bayrakları ve 20 kız ve 20 erkek lise öğrencisi) olmak üzere tören geçişi yapılacaktır.

 • Tören geçişi, Kaymakam, Garnizon Komutanı ve Belediye Başkanı tarafından ayakta kabul edilerek selamlanır. Tören geçişi sırasında protokolün diğer üyelerince de Bayrak ayakta selamlanır.


GARNİZON KOMUTANLIĞINCA YÜRÜTÜLECEK GÖREVLER:


 • Gazi ve şehit ailelerinden törene katılmak isteyenlerin tespit edilerek, Hükümet Meydanındaki protokol kısmında yerlerini almalarını sağlamak. (Bu konuda ihtiyaç duyulması halinde İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürlüğünce araç temin edilecektir.)BELEDİYE BAŞKANLIĞINCA YÜRÜTÜLECEK GÖREVLER:


 • 28 Ekim 2012 Pazar Günü Atatürk Anıtına çelen sunma töreni kürsü ve Ses yayın cihazının hazır edilmesi (Ses düzeninin yeterli olmaması durumunda satın alma ya da kiralama cihetine gidilmesi) ve 29 Ekim 2012 Pazartesi Günü Atatürk Anıtı önündeki tören alanı için protokol yerine koltuk sehpa ve halkın oturması için sandalye ya da platform kurulması, kürsü ve ses yayın cihazının hazır edilmesi.

 • Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliğinin 03/10/2012 tarih ve 177 sayılı emirlerinden hareketle şehrin bayraklarla ve cumhuriyet bayramı temalı afiş ve görsellerle süslenmesi, ses ve ışık gösterileri yapılması, etkinliklerde bayrak ve broşür dağıtılması.

 • Tören sırasında protokol önünde öğrencilerimiz ve vatandaşların geçişinin önlenmesine yönelik müşterek gerekli tedbirlerin alınması için Belediye Başkanlığınca ve Emniyet Müdürlüğünce görevlendirmeler yapılacaktır.


EMNİYET AMİRLİĞİNCE YÜRÜTÜLECEK GÖREVLER:


 • 28 Ekim 2012 Pazar günü saat 13.00’de yapılacak, Çelenk koyma töreninde ve 29 Ekim 2012 Pazartesi Bayram günü trafiği düzenlemek, asayişi sağlama görevi yerine getirilecektir.

 • Tören sırasında protokol önünde öğrencilerimiz ve vatandaşların geçişinin önlenmesine yönelik müşterek gerekli tedbirlerin alınması için Belediye Başkanlığınca ve Emniyet Amirliğince görevlendirmeler yapılacaktır.


KAYMAKAMLIK YAZI İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜNCE YÜRÜTÜLECK GÖREVLER:


 • Bu Programın, İlçemizdeki tüm kamu kurum ve kuruluşlar ile özel kuruluşlara, siyasi parti İlçe Başkanlarına gönderilecektir.

 • Tebrikatı kabul ile ilgili hazırlıklar yapılacaktır.


MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNCE YÜRÜTÜLECEK GÖREVLER:


 • Cumhuriyetimizin 89.yılı kutlamalarının tüm okullarımızda kusursuz bir şekilde uygulanmasını gerçekleştirmek üzere, bu programın; Belde ve Köyler dahil tüm ilköğretim ve ortaöğretimlerde okulları sayısınca çoğaltılarak en kısa zamanda okul müdürlüklerine gönderilecektir.

 • Okullarda ‘’ Cumhuriyet ve Demokrasi’’ nin önemini vurgulayan kompozisyon, şiir, resim ve spor yarışmaları düzenlenecektir.

 • Tüm ilkokul ve orta dereceli okullarda ‘’Atatürk Köşeleri’’ nin gözden geçirilerek özenle geliştirilmeleri sağlanacaktır.

 • İlkokul ve orta dereceli okulların tören ve gösteri programlarına en iyi şekilde ve zamanında hazırlayabilmeleri için gerekli tedbirler alınacaktır.

 • Protokol yeri, Tören ve gösteriler ile ilgili Tören Alanının Plan ve Krokileri hazırlanacaktır.

 • 29 Ekim Cumhuriyet Bayramında Tören Alanında, protokol yerinde şehit yakınları ve gazilerimiz için özel yer ayırtılacaktır.

 • Çelenk koyma töreninde ve Atatürk Anıtı önündeki tören sırasında, İstiklal Marşımızı Canlı ve gür bir sesle söylenmesi için gerekli tedbir alınacaktır.

 • Çelenklerin; çelenk koyma töreni başlamadan önceki alanda ve Atatürk anıtına sunulması sırasında, protokol sırasına göre düzenli bir şekil yerleştirilmesinden Tören Komutanı Sorumlu Olacaktır.

 • Çelenk koyma, Atatürk Anıtı’ndaki tören gösterilerin sunucu ve Milli Eğitim Müdürlüğü ile ilgili olan diğer personel görevlendirmeleri yapılacak ve iğlilerine tebliğ-tebellüğ edilecektir.


GÖREV DAĞILIMI:


 • Tören Komutanlığını, Ulaş Cumhuriyet Yatılı Bölge İlkokul/Ortaokulu Beden Eğitimi Öğretmeni Halil DÜNDAR yapacaktır.

 • Tören Sunuculuğunu, Ulaş Lisesi Öğretmenleri Saniye KARASUBAŞI ve Mustafa DEMİR yapacaklardır.

 • Ulaş Lisesi Öğretmenleri Saniye KARASUBAŞI ve Mustafa DEMİR İcra edilecek Törenin sunumunun akışının yazımını yapacaklardır.


SAĞLIK GRUP BAŞKANLIĞINCA YÜRÜTÜLECEK GÖREVLER:


 • Cumhuriyet bayramı münasebetiyle bayram genel provası çelenk koyma töreni sırasında, Cumhuriyet meydanında yapılacak gösteriler ve törenler esnasında ve okullar arası yapılacak tüm sportif faaliyetler süresince bir sağlık ekibi ve ambulans hazır bulundurulacaktır.


İLÇE S. YARD. VE DAY. VAKFI MÜDÜRLÜĞÜ’NCE YÜRÜTÜLECEK GÖREVLER:


 • Garnizon komutanlığınca ihtiyaç duyulması halinde, gazi ve şehit ailelerine törene katılmak isteyenlerin köyden ilçeye getirilmesi ve tören programının bitimine müteakiben köye götürmek üzere yeteri kadar aracın şoförü ile birlikte benzin ikmali yapılmış olarak 29 Ekim günü yine garnizon komutanlığınca belirlenecek yer ve saatte hazır edilecektir.


ÇEDAŞ İŞLETME ŞEFLİĞİNCE YÜRÜTÜLECEK GÖREVLER:


 • Çedaş işletme şefliği tören süresince tören alanında görevli personel bulunduracaktır.


Bu program; tüm resmi daire ve kuruluşların yönetici ve görevlilerine emir, Sayın halkımıza davetiye hükmündedir.


CUMHURİYET BAYRAMI İLÇE KUTLAMA KOMİTESİ


Ali ALTINKAYNAK Zülfikar ÖZILGIN İsmail KOÇAK

Kaymakam Garnizon Komutanı Belediye Başkanı

Kutlama Kom. Başkanı Üye Üye


Ahmet BAŞER Sermet DİNÇER Osman KANCA

Emniyet Amiri Yazı İşleri Müdürü Milli Eğitim Müdürü

Üye Gençlik Hiz.ve Spor Müdürü V. Üye

Üye

ÇELENKLERİN ATATÜRK ANITINA SUNUŞ ŞEKLİ ve PROTOKOL TÖRENİ DURUŞ ŞEKLİ

ATATÜRK ANITI
1-Kaymakamlık

2-Garnizon Komutanlığı

3-Belediye Başkanlığı


PROTOKOL DURUŞ ŞEKLİ


11

9

7

5

3

1

2

4

6

8

12

10


23

21

19

17

15

13

14

16

18

20

22

24

25

26

27

PROTOKOL OTURUM PLANI


Belediye Bşk.

Kaymakam

Garnizon Komutanı


11

9

7

5

3

1

2

4

6

8

12

10


23

21

19

17

15

13

14

16

18

20

22

24

25


26

27

37

30

28

32

29

34

31

36

38

33

35

39

Protokolde 2. sırada; Varsa T.B.M.M. Üyeleri (İktidar Partisi, Ana Muhalefet Partisi, Mecliste Gurubu Bulunan Diğer Partilerin Milletvekilleri Yer Alacaktır)

1-Emniyet Amiri 14- PTT Müdürü

2- AKP İlçe Başkanı 15- İlçe Tarım Müdürü

3- CHP İlçe Başkanı 16- Tarım İşletme Müdürü

4- MHP İlçe Başkanı 17-Ziraat Bankası Müdürü

5- Tapu Sicil Müdürü 18-ÇEDAŞ İşletme Şefi

6- Gençlik ve Spor Müdürü 19-Ziraat Odası Başkanı

7- Müftü 20-Tarım Kredi Koop. Müdürü

8- Yazı İşleri Müdürü 21-DSP

9- Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü 22-SP

10- Özel İdare Müdürü 23-BBP

11- Mal Müdürü 24-İl Genel Meclis Üyesi

12- Milli Eğitim Müdürü 25- İl Genel Meclis Üyesi

13- Sağlık Grup Başkanı 26-Belediye Meclis Üyesi

27- Belediye Meclis Üyesi

Add document to your blog or website

Similar:

CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMA PROGRAMI iconCUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMA PROGRAMI

CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMA PROGRAMI iconCUMHURİYET BAYRAMI 86. YIL KUTLAMA PROGRAMI

CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMA PROGRAMI iconCUMHURİYET BAYRAMI 86. YIL KUTLAMA PROGRAMI

CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMA PROGRAMI icon29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMA PROGRAMI

CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMA PROGRAMI icon29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMA PROGRAMI

CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMA PROGRAMI icon29 EKİM 2012 CUMHURİYET BAYRAMI’NIN 89. YIL DÖNÜMÜ KUTLAMA PROGRAMI

CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMA PROGRAMI iconANAFARTALAR İLKÖĞRETİM OKULU 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI 88. YIL KUTLAMA PROGRAMI

CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMA PROGRAMI iconİLKÖĞRETİM OKULU EĞİTİM ÖĞRETİM YILI 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMA PROGRAMI

CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMA PROGRAMI iconBAYRAMI KUTLAMA PROGRAMI

CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMA PROGRAMI iconPROGRAMI 29 Ekim 2011 Cumhuriyet Bayramı’nın 88. Yıldönümü kutlama törenleri 28 Ekim 2011 tarihinde saat 13. 00’de başlar ve 29 Ekim 2011 günü saat 24. 00’de sona erer

Sitenizde bu düğmeye yerleştirin:
Belgeleme


The database is protected by copyright ©okulsel.net 2012
mesaj göndermek
Belgeleme
Main page